Čo sa mení po svadbe a prečo kráľovná chýbala na krste? 8 vecí o kráľovskej rodine, ktoré boli doteraz zahalené tajomstvom

Zuzana Fulopova

O britskej kráľovskej rodine sa toho už popísalo veľmi veľa. Spoločenské pravidlá, módny vkus ženského osadenstva, kráľovský jedálniček, či výchova potomkov. Človek má až pocit, že sú oveľa viac sledovaní ako hollywoodské hviezdy, či známi športovci. Napriek tomu majú ľudia stále veľa otázok o tejto slávnej rodine. Prečo si kráľovná neužíva ešte dôchodok a kto zasadne na trón po nej? Alebo čomu sa venujú pracovne princovia William a Harry? Ponúkame vám odpovede na otázky, ktoré stále zostali o tejto zaujímavej rodine nevypovedané.

Článok pokračuje pod videom ↓


Prečo sa páry v kráľovskej rodine nedržia za ruky na verejnosti?

Kráľovské páry sa držia za ruky na verejnosti iba veľmi zriedka. Či už ide o princa Williama a Kate, či najnovšie o princa Harryho a Meghan. Dokonca aj kráľovná kráča vždy o kúsok pre svojím manželom. Neexistuje však žiadny oficiálny protokol, ktorý by zakazoval kráľovským párom držať sa za ruky na verejnosti. Dá sa povedať, že ide len o demonštrovanie stoických hodnôt, pričom je táto otázka na zvážení páru. Z pravidla platí, že čím je udalosť slávnostnejšia, tým je protokol prísnejší.

Toto pravidlo sa rozhodli dodržiavať aj princ Harry a Meghan. Pred svadbou sa  zvyčajne ukazovali ruka v ruke, čím Harry podporoval svoju budúcu manželku. Po svadbe  si na verejnosti už udržujú vzdialenosť, najmä pri slávnostných udalostiach a významných stretnutiach.


https://www.instagram.com/p/Bl0GVoQBNTg/?hl=sk&tagged=meghanmarkle

Prečo chýba kráľovná na niektorých dôležitých udalostiach?


Tiež ste si všimli, že kráľovná sa nezúčastnila na krste svojho vnuka princa Louisa a kladiete si otázku, čo sa deje? V tomto prípade sa stiahla do úzadia, aby bola pozornosť upriamená na mladú rodinu. Obvykle je vždy prítomná na všetkých rodinných udalostiach, dokonca si vo svojom veku stále plní kráľovské povinnosti.

Prečo sa kráľovná nevzdá trónu a kto bude vládnuť po nej?


Povráva sa, že kráľovná si dôchodok nikdy neužije. Je to tým, že je veľmi oddaná britskému ľudu a taktiež si bolestne pamätá abdikáciu svojho strýka Edwarda. Ak by jej však zdravie neumožňovalo plniť si kráľovské povinnosti, prevedie právo regendy na svojho syna. Podľa zákona o dedičstve je totiž ďalším následníkom jej syn princ Charles, ak sa ten samozrejme nerozhodne odstúpiť v prospech svojho syna princa Williama.

Aké je poradie dedičstva trónu?

Poradie dedičov tvori zhruba 55 ľudí. Ako prvý je princ Charles, následne princ William, jeho deti princ George, princezná Charlotte a princ Louis. Ako šiesty je druhý syn Charlesa,  princ Harry, následne Alžbetin mladší syn princ Andrew a jeho deti princezná Beatrice a princezná Eugene, následne najmladší Alžbetin syn princ Edward a jeho deti James a Louise. Ďalej je to princezná Anna a jej deti a vnúčatá.

Prečo Kate opúšťa nemocnicu tak rýchlo po narodení detí?


Po narodení princa Louisa strávila Kate v nemocnici iba sedem hodín. Bolo tomu tak aj pri narodení princa Georga a princeznej Charlotte. Prečo sa tak ponáhľala? Jeden z faktorov je fakt, že vo Veľkej Británii ostávajú ženy po pôrode v nemocnici maximálne jeden a pol dňa. Druhým faktorom môže byť skutočnosť, že Kate si asi ťažko oddýchne pri obliehaní nemocnice reportérmi.

Má kráľovná domáce zvieratá?

Kráľovná zbožňuje psov a to konkrétne plemeno Corgi. Jej prvý psík tohto plemena sa volal Dookie, neskôr to bola sučka Susan a jej potomok Willow. Odvtedy kráľovná chovala toto plemeno, ktoré rozdávala buď príbuzným, alebo do dobrých rúk. Celkovo mala kráľovná okolo 30 týchto psíkov.  Dnes sa už kráľovná chovu nevenuje, ale stále má ešte jedného psa z tohto plemena a dvoch psov iného plemena.

Čo robia princovia William a Harry?


Obaja princovia sa angažovali vo vojenských službách. Princ William sa kvalifikoval ako vojenský pilot a jeden čas pracoval ako pilotný záchranný pracovník. Kedže je ale druhý v následníctve na trón, nikdy neabsolvoval skutočnú službu. Zato princ Harry, ktorý absolvoval vojenský tréning slúžil jeden čas v Afganistane. Obaja však upustili od vojenskej kariéry a dnes sa už venujú len kráľovskými povinnostiam spolu so svojimi manželkami.

Aké peniaze má kráľovná a jej rodina?

Kráľovská rodina dostáva takzvaný osobný príjem, ktorý pozostáva z investičného portfólia a zo súkromného majetku. Kráľovská rodina okrem iného vlastný šperky, umelecké diela a domy, ktoré prinášajú príjmy, z ktorých odvádzajú dane. Taktiež za vykonávanie kráľovských povinností vypláca štát kráľovnej a princovi Charlesovi peniaze. Nie všetok majetok však patrí osobne kráľovnej, napríklad zbierka obrazov, či niektoré šperky patria do monarchie.

Pozri aj: Aj oni sú len ľudia. 25 fotiek hollywoodskych hviezd, ktoré vás prekvapia svojou prirodzenosťou

                                                                                                                                     Zuzu, adme.ru