Foto: Women’s Worlds in Qajar Ira / its a historical photograph and the photographer is unknown., Public domain, via Wikimedia Commons

Vitajte pri našom novom videu.

Príbeh „fúzatej princeznej“, ktorá sa vďaka meme obrázkom stala nespravodlivo terčom posmechu, ukazuje, ako jednoducho dokáže internet zavádzať, a že nie všetko, čo sa vo virtuálnom priestore považuje za historický fakt, ním skutočne aj je. 

Fúzatá princezná mala hrubé obočie, dlhé tmavé vlasy, fúzy nad hornou perou a už na prvý pohľad vyzerala skôr ako muž, než ako žena. Napriek tomu pred storočím dokázala svojím šarmom okúzliť mužov natoľko, že až 13 jej nápadníkov po odmietnutí spáchalo samovraždu. Počet tých, ktorí si chceli získať jej srdce a telo, sa však pohyboval v tisíckach. Princezná Qajar sa stala kvôli tomuto spojeniu virálnou. No to, čo sa o nej hovorí, nie je pravda. 

To, že princezná Qajar bola symbolom krásy, nie je historicky podložené. V 19. storočí síce boli skutočne jemné fúzy symbolom krásy žien, no neznamená to, že práve ona bola symbolom stelesnenia krásy. Navyše, pojem „fúzatá princezná“ spájal dve odlišné osoby.

Viac sa už dozviete v našom novom videu:

Uložiť článok

Najnovšie články