Marika Gombitová po rokoch vystúpi na turné. Tento muzikant ju bude sprevádzať

SITA

FOTO TASR - Jakub Kotian

Slovenská speváčka Marika Gombitová predstavila prvého hosťa svojho jesenného česko-slovenského turné Vyznanie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Na všetkých koncertoch pripravovanej šnúry vystúpi český spevák a skladateľ Richard Pachman, o ktorom v 90. rokoch minulého storočia médiá písali ako o českom Vangelisovi. „Z jeho tvorby vyžaruje dramatickosť a tajuplnosť podčiarknutá duchovnom,“ vyjadrila sa Gombitová na Pachmanovu adresu.

FOTO TASR – Jakub Kotian

Pachman je dlhoročný fanúšik známej speváčky. V 80. rokoch minulého storočia sa mu podarilo zoznámiť sa s Gombitovej hudobníkmi, a tak dokonca jazdil po Slovensku v upravenom autobuse s jej aparatúrou. So speváčkou sa však v tom čase nestretol. Do roku 2017, keď sa konečne zoznámili, ju o svojej práci a živote informoval len listami.

Gombitová sa napokon po vypočutí nahrávok a priateľskom stretnutí rozhodla Pachmanovi splniť celoživotný sen – na jej turné si zaspievajú na jednom pódiu. „Je dobré, že sa priania plnia. Veľmi rozochvene, s úctou a s úprimnou radosťou sa na koncerty teším,“ poznamenal interpret, ktorý okrem vlastnej skladby na šnúre predvedie aj Gombitovej autorský song Úlomky spomienok (1990).

FOTO TASR – Pavel Neubauer

Pachman vystúpi na všetkých štyroch koncertoch pripravovaného turné. Na bratislavský štadión Ondreja Nepelu s Gombitovou zavítajú 5. decembra, v košickej Steel Aréne sa predstavia o týždeň neskôr, 12. decembra a čakajú ich aj koncerty v Brne a Prahe. Termíny českých vystúpení budú známe na jar.