Toto je 5 chýb, ktoré robíme každý deň pri sprchovaní. Najviac ma šokoval bod č. 4

Monizz

Sprcha. To krásne slovo, ktoré evokuje snáď v každom človeku pozitívne pocity. Práve v sprche sa môžete nasýtiť pokoja, pohodlia a navyše aj zmyť zo seba špinu dní, negatívnu energiu. Zo sprchy by sme mali vychádzať s čistým štítom, ako noví ľudia, pripravení čeliť ďalším hodinám. Niekedy sa však po sprche cítime mizerne. Je to tým, že týchto 5 vecí robíme naozaj zle!

Článok pokračuje pod videom ↓
pexels.com

Sprchujeme sa pridlho

Dlhá sprcha nikomu neprospieva. Sú o tom dokonca napísané štúdie, ktoré sa zameriavajú na škodlivé účinky sprchy na telo. Pri dlhom sprchovaní navyše v teplej alebo horúcej vode, sa nám suší pokožka, svrbí nás a vyhadzujú sa nám vyrážky. Optimálna dĺžka sprchy je maximálne 10 minút. Ak v sprche trávite viac času, mali by ste nad tým pouvažovať.

pexels.com

Používame veľa prostriedkov

Mydielka, géliky, šampóny, kondicionéry, masky, peelingy a tak ďalej. Toto všetko dokážeme v priebehu jedného bežného sprchovania použiť najmä my ženy. Problém nepríjemných pocitov na koži po sprche tkvie nielen v množstve použitého sprchového gélu alebo iného prostriedku, ale aj v množstve rôznych prostriedkov na dennú hygienu. Na sprchovanie by ste si mali zaobstarať jeden sprchový gél, jeden šampón a nanajvýš kondicionér, ak ho potrebujete. Všetko ostatné je zbytočné a dá sa zvládnuť mimo celotelového sprchovania.

pexels.com

Staré a vlhké špongie

Používanie špongií v sprche sa vo všeobecnosti pokladá za nesprávne. Akonáhle špongiu použijete raz, druhýkrát v nej už bude všeličo, len nie čistota. Používanie špongií a hubiek vedie nielen ku kožným problémom, ale aj k prenosu infekcií hlavne do raniek a pohlavných orgánov. Ak vás často trápia napríklad kvasinkové infekcie, porozmýšľajte, či nepoužívate špongiu na sprchovanie. Ak áno, okamžite ju vyhoďte a už nikdy nekupujte!

pexels.com

Nadmerné sušenie

Ak ste sa vždy čudovali, z čoho sa vám vyhadzujú vyrážky na rukách, nohách, chrbte alebo dokonca hrudi a bruchu, potom je odpoveď jednoduchá. Príliš veľa sa „čochrete“. Inak povedané, utierate sa, ako keby ste vyšli nie zo sprchy, ale zo špinavej rieky. Utieranie by malo byť jemné a telo by ste mal po sprche len osušiť. Akonáhle utierku o pokožku tela triete a šúchate, máte problém. Svrbenie a červená koža je pritom ešte ten najmenší.

pexels.com

Príliš horúca voda

Horúcu vodu milujeme hlavne my ženy, u mužov je to akosi naopak. Mali by sme si však uvedomiť, že príliš horúca voda škodí nielen našej koži, ale aj vlasom a každému kúsku tela. Zmyjete ňou príliš veľa kožného mazu, ktorý za normálnych okolností vôbec nevidíte ani necítite. Je však prirodzenou súčasťou vašej kože, a ani kúpaním by sa nemal celkom zmyť. Horúca voda sa však postará aj o toto a zarobí vám na ďalšie kožné problémy, ktoré v neskoršom štádiu môžu viesť až do ambulancie kožného lekára. Ideálna teplota vody je medzi 35-40 ° C.

pexels.com

A ako je to so sprchovaním u vás?

Pozri aj: Ženy narodené v tomto znamení sú kráľovné zverokruhu! Týchto osem faktov to potvrdzuje!

zdroj: babskeveci.sk (M)

Najnovšie články