Viktor Vincze opäť mnohým Slovákom otvoril oči: Čo robíte s odpadom, keď ste na dovolenke?

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (viktorvincze)

Triedenie odpadu je niečo, čo veľmi často rozdeľuje Slovákov na niekoľko tábor. Mnohí si myslia, že je to úplne zbytočná vec, druhí sa snažia urobiť všetko preto, aby veci zrecyklovali.

Článok pokračuje pod videom ↓

Naša planéta trpí, to všetci veľmi dobre vieme. Svoje o tom vie aj Viktor Vincze, ktorý sa snaží pravidelne ľudí na svojom Instagrame informovať o tom, aké je dôležité triedenie odpadu, kompostovanie, ale aj rôzne ďalšie veci. Najnovšie napísal silný príspevok o odpade, ktorý vytvárame na dovolenke.

Zamýšľate sa nad tým?

„Boli sme na chate na Orave. Miestna prevádzkarka nám na otázku kde presne separujú odpad odpovedala – zbytočne to budete triediť, aj tak to potom hodíme do jedného kontajnera. Super. A potom tu vyhlasujeme vznešeno-naivné tézy typu “najlepší je odpad, ktorý nevznikne”, hoci na najzákladnejšie spracovanie toho, ktorý tu už je (a ktorého z roka na rok tvoríme viac) kašleme. Na nás mestských ľudí sa zvykne občas nazerať optikou, že nemáme taký vzťah k prírode, ako “hrdí domáci”.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Viktor Vincze (@viktorvincze)

Možno. A možno k nej práveže máme vzťah aj z inej strany. Napríklad dnes sme oravskú prírodu odbremenili od ďalšej várky na skládku. Náš bordel som vyseparoval do vriec a odviezol ho až domov. Papier, PETky, plechovky aj sklo tak dostanú druhú šancu. Snáď ju raz dostaneme aj my, ľudia,“ napísal.

Ako to zvyknete riešiť vy?

Najnovšie články