10 pravidiel, vďaka ktorým si vždy k oblečeniu vyberiete tie správne doplnky

Lucia Mužlová

brightside.me

Aj vy si ešte občas kúpite nejaký ten ženský časopis? Ja áno. Často v ňom vidím krásne modelky, ktoré sú zladené odhora až úplne nadol. Nejde však len o oblečenie. Dôležitou súčasťou našich dennodenných outfitov sú aj doplnky. Aj v takomto časopise môžete nazbierať rady a inšpiráciu. Ak však časopisy nekupujete, možno vám pomôže dnešný článok, ktorý sa venuje správnemu vyberaniu doplnkov.

Menej je niekedy viac

moda10
macademiangirl/mylifestyle-today

Ak ste milovníčkou väčších doplnkov, resp. bižutérie, nemali by ste mať naraz na sebe viac ako 3. Kombinovať sa dajú perfektne, no dajte si pozor aj na materiál, štýl či farby. Ak skombinujete viac ako 3 až 4 veľké kúsky bižutérie, nebude to pôsobiť prirodzene.

Neskrývajte golier pod veľkým šálom

moda9
us.asos/cutypaste

Ak máte kabát, ktorý má sám o sebe väčší golier, neviažte si veľký šál priamo okolo krku. Namiesto toho si dajte jemnejšiu šatku, ktorá obkreslí línie vášho kabátu a pôjde poza golier. Toto samozrejme neplatí pre zimu, aká bola dnešné ráno. Móda nemóda, bola som zababušená v tom najväčšom šále, aký som doma mala.

Keď už, tak celú kolekciu

moda8
Fotocommunity/Florange-shop

Niektorí si myslia, že ak máte jeden set a dáte si komplet náhrdelník, náramok a aj náušnice, budete vyzerať mdlo a bez nápadu. Toto je len čiastočná pravda, pretože všetko závisí na tom, aké veľké doplnky sú. Ak sú menšie, dokopy môžu vyzerať napríklad k plesovým šatám veľmi dobre.

Zabudnite na to, že kabelka musí mať rovnakú farbu ako vaše topánky

moda7
befrassy/chicforstyle.blogspot

Toto pravidlo je dávno minulosťou. Kontrast je skvelá vec a milé dámy, pri výbere kabeliek a topánok sa limity nekladú. Každá máme iný vkus, no každá máme aj iný cit pre kombinovanie. Skúste jemnejšie farby na topánkach oživiť farebnou kabelkou.

Zvoľte si priority: Buď svetlé oblečenie alebo výrazné doplnky

moda6
estilobykikidell.blogspot/leclownlyrique.wordpress

Keď si vyberáme doplnky a oblečenie, v prvom rade by sme sa mali zamyslieť nad tým, aký chceme výsledok. Dôraz by sme mali klásť len na jednu z týchto vecí. Oblečenie a doplnky sú súčasťou nášho vzhľadu, no mali by sme sa vyhýbať preplácanosti. Veď si to predstavte, spojenie jemnej blúzky a obrovského náhrdelníku a diamantových náušníc? To vyzerá absurdne. Rozhodnite sa, čo chcete, aby vyniklo.

K večerným šatám sa hodinky nenosia

moda5
beauty/modagid

Náramkové hodinky fungujú dobre pre mestské alebo športové outfity, prípadne do práce a na voľný čas. Je vyslovene neželané kombinovať elegantné večerné šaty spolu s hodinkami. To sa nenosí.

Veľké prstene nesedia všetkým

moda4
aliexpress/taylorjewell

Masívne a veľké prstene nevyzerajú dobre na krátkych prstoch. Ak však zvolíte tenšie, predĺžite opticky dĺžku svojich prstov. Ak budete v budúcnosti nakupovať doplnky, spomeňte si na túto radu.

Rukavice by mali mať rovnakú farbu ako jedna vec, ktorú máte oblečenú

moda3
wildberrie/blog.shopomio

Toto je veľmi rýchly trik, ako si vybrať správnu farbu rukavíc. Pozrite sa napríklad na farbu svojich topánok, opasku, košele, či rúžu. Farby kombinujte harmonicky a skúste ich spájať.

Vyhnite sa čiernym topánkam ak máte na sebe svetlé farby

moda2
infamous-magazine/raquelaffaires

K pastelovým farbám zvoľte vždy pastelový odtieň topánok. Inak by to mohlo pôsobiť ako päsť na oko.

Špecifické šperky (boho, ľudové) kombinujte len neutrálnymi farbami

moda1
naludowo/goldunlimitedsa

Ak nosíte doplnky s veľa strapcami, korálkami a príveskami, oblečenie by ste mali vždy zvoliť neutrálne. V opačnom prípade riskujete, že budete vyzerať ako papagáj.

Podeľte sa o tieto rady aj so svojimi priateľkami a pozvite ich na našu stránku plnú nápadov, rád a receptov.

TIP: Potešte svoju partnerku kúpou trendy doplnku pod stromček. Vyberte si obchod a využite vianočne zľavy.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

Najnovšie články