7 najčastejších chýb, ktoré robíme pri našich financiách. Od kedy poznám tieto tipy, nemíňam veľa peňazí na zbytočnosti

Lucia Mužlová

Nepísaným pravidlom, ktoré všetci vieme je, že ženy reagujú na peniaze inak ako muži. Tieto rozdiely sme si všimli a poradíme Vám ako niektorým finančným chybám zabrániť.

Presúvame finančné problémy na muža

peniaze1
jessicarulestheuniverse.com

Od detstva vieme, že žena/mama vytvára domov, teplo rodinného krbu a muž je ten aktívny, ktorý zarába peniaze a chodí do práce. Žijeme v dobe kedy už takýto vzorec vidíme málokedy. To je možno náš problém, že sa viac menej vždy spoliehame na naše polovičky. Mali by sme si však uvedomiť, že sú chvíle kedy by sme sa mali spoliehať samé na seba. Múdra žena má mať zadné dvierka v podobe finančnej rezervy pre budúcnosť.

Neistota

peniaze2
indiewire.com

Bohatstvo– je síce víťazstvom, ale nie dlhodobým šťastím. Muži sú v tomto úspešnejší, pretože sa snažia všetko dotiahnuť do konca a nie len sa zúčastniť. Stanovte si svoje ciele, vymedzte si finančný rozpočet a dotiahnite svoje plány, bez neistoty a strachu.

Nedôvera vo svoju intuíciu

peniaze3
usatoday.com

Ďalšou dôležitou vecou pri finančnej nezávislosti je viera v svoj inštinkt. Ženy majú tzv. šiesty zmysel a mali by sme ho využívať na plno.  Pri nezávislosti je to pre nás tým najcennejším čo máme.

Ľahostajnosť k zdraviu

peniaze4
saturn.at

Keď sme mladé a zdravé nepociťujeme bolesť, nechodíme zbytočne k lekárovi, neberieme lieky. Ale sú medzi nami aj jedinci, ktorý či už vedome alebo nevedome, sami sebe ubližujú. Mali by sme si ale uvedomiť, že mladé nebudeme navždy. Strážte si zdravie, choďte do posilňovne, nestresujte a hlavne sa viac usmievajte.

Nedostatok úspor

peniaze5
Funny Money

Každá žena by si mala byť istá tým koľko peňazí má k dispozícií, koľko z nich minie, koľko je schopná ušetriť. Finančná stabilita je to na čo by sme sa mali sústrediť. Vedieť kde a aký máme majetok a zároveň nezabúdať nato, že finančnú rezervu je treba zvyšovať a udržať si ju.

Impulzívne nákupy pre zlepšenie nálady

peniaze6
reginataylor.com

Toto je čisto ženská záležistosť. Poznáme to z filmov, z kníh ale aj z vlastných skúseností. Pri takomto odreagovaní však naše peniaze nekontrolovateľne odchádzajú. Najjednoduchší spôsob ako sa tomu vyhnúť je vytvoriť si nákupný zoznam a držať sa ho. Budete vidieť aký finančný rozpočet máte a budete navyše vedieť čo je potrebné a čo zasa nie.

Žiadosť o pomoc od svojich priateľov vo finančných otázkach

peniaze8
inentertainment.co.uk

To je jedna z najčastejších ženských chýb. Keď sa obrátime pre pomoc k priateľom nie je na tom nič zlé, ale čo sa týka financií tam by sme už mali mať vymedzené hranice. Požičať si od priateľov môžeme ale len v prípade, že sa dohodnú obe strany na rovnakých podmienkach.

Čím skôr sa naučíte zvládať svoje financie, budete mať oveľa menej problémov a bude sa Vám aj pokojnejšie spávať.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna)

Najnovšie články