Ak nemusíte, dnes von ani nevychádzajte. Na Slovensko mieri nebezpečné počasie, udrie už o pár hodín

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Do strednej Európy sa počas pár hodín dostal mrznúci dážď, ktorý spôsobuje problémy v Rakúsku, Česku, ale aj v Nemecku. Teraz mieri do našej oblasti a problémy spôsobí hlavne večer.

Článok pokračuje pod videom ↓

Informoval o tom portál Imeteo, ktorý upozornil na to, že do našej oblasti sa začína dostávať teplý vzduch. Práve prúdenie spôsobuje, že na horách je teplejšie ako v nižších polohách, a to predstavuje potenciálne nebezpečenstvo. Mrznúci dážď a poľadovica spôsobila problémy na Záhorí aj v okolí Bratislavy, kde komplikovala dopravu.

Prichádza mrznúci dážď

Na Slovensko však už dnes dorazí mrznúci dážď. „Keďže v nižších vrstvách atmosféry sa aj naďalej bude nachádzať chladná vzduchová hmota, zatiaľ čo vo výškach sa bude nachádzať teplý vzduch, tak zrážky budú vypadávať vo forme kvapiek, avšak po ich dopade na zemský povrch to bude veľmi nebezpečné,“ uvádza portál.

Už čoskoro sa presunie na Slovensko

Podľa neho sa vo večerných hodinách presunie mrznúci dážď nad Slovensko a prvé komplikácie sa vyskytnú už okolo 18.00 na Záhorí. Následne sa dostane do Bratislavy a Malých Karpát. Ďalšia výrazná vlna sa očakáva okolo 22.00 a zasiahne celé západné Slovensko a západnú časť stredného Slovenska. Mrznúce zrážky hrozia ojedinele aj inde.

„Vo večerných hodinách si tak dajte veľký pozor a radšej zostaňte doma. Numerické predpovedné modely očakávajú, že predovšetkým v oblasti Malých Karpát bude mrznúci dážď výdatnejší a vytvoriť sa môže až 5 mm ľadová škrupina,“ dodávajú.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk