Výsmech všetkým rodičom. Prídavok na dieťa sa zvyšuje o neskutočných 60 centov. Týka sa aj vás?

Lucia Mužlová

Foto: maxpixel

O tom, že sa idú zvyšovať dávky a niektoré príspevky sme vás už informovali minulý týždeň. Sumy životného minima by tak mali od júla tohto roka vzrásť o 2,5 %.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amálie🌸✨ (@_amyrousova) on

Zvýšia sa tak aj desiatky dávok a príspevkov od štátu. Zvýšenie životného minima sa podpíše aj pod úpravy desiatok sociálnych a zdravotných dávok či peňažných príspevkov. Týka sa to napríklad rodinných prídavkov, náhradného výživného, rodičovského príspevku, ale aj minimálneho dôchodku. Životné minimum má tiež vplyv na rôzne premenné v rámci daňového systému, ako je daňový bonus na dieťa či výška nezdaniteľnej časti základu dane. Súčasná suma životného minima pre plnoletú fyzickú osobu je do konca júna tohto roka stanovená na 205,07 eura mesačne, pre zaopatrené neplnoleté dieťa či nezaopatrené dieťa je vo výške 93,61 eura mesačne.

Prídavok na dieťa sa však bude zvyšovať až od januára budúceho roka, informovali o tom tvnoviny.  Na prekvapenie všetkých rodičov sa bude jednať o smiešnych 60 centov. Rovnakým tempom ako životné minimum sa vždy v januári nasledujúceho roka dvíhal aj rodičovský príspevok. Rodičom malých detí ale teraz vláda plánuje pridať oveľa výraznejšie, o 50, respektíve 150 eur, dodávajú na svojej webovej stránke.

0
Komentovať