Rozhorčení rodičia zdieľali, čo si má ich dieťa priniesť do škôlky. Poslednej požiadavke nebudete veriť

Lucia Mužlová

Foto: pexels

Náš spôsob života, aký vedieme dnes nie je trvale udržateľný. Pojem trvalá udržateľnosť sa začal objavovať už v 90. rokoch, kedy odborníci začali dvíhať varovný prst, kedy poukazovali na to, že by sme sa mali začať správať tak, aby svet, ako ho poznáme existoval aj o pár desiatok rokov pre budúce generácie.

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: pexels

Z každej strany počujeme o horiacich pralesoch v Brazílii, Afrike ale aj na Sibíri. Vlády jednotlivých štátov sa snažia vyriešiť otázky recyklácie a zelenšieho spôsobu života. Do popredia sa dostávajú udržateľné zdroje a ropa a iné pohonné látky sa rýchlo míňajú. Potraviny sú balené v plastoch, mnoho ľudí ešte stále netriedi odpad a zvieratá po celom svete hynú v dôsledku ľudskej činnosti.

Škôlka a jej absurdná požiadavka

Toto všetko sú problémy, ktoré každý z nás v nejakej miere rieši. Aj preto je absolútne nepochopiteľný príspevok, ktorý sa včera objavil na sociálnych sieťach. Rodičia zdieľali, aké požiadavky má škôlka na nich samotných, resp. na deti a to, čo si so sebou majú priniesť ako „povinnú výbavu“. Nad poslednou položkou naozaj krútia hlavou všetci tí, ktorým aspoň trochu záleží na budúcnosti našej planéty a hlavne na budúcnosti našich detí.

Najviac nás zarazilo práve 100 ks plastových pohárov, ktoré dieťa zrejme nutne potrebuje. Predstavte si, že je v triede 20 detí a v celej škôlke napríklad sto. Netreba vám zložité vzorce aby ste si zrátali, koľko plastových pohárov sa v škôlke bude nachádzať v tomto školskom roku.

Stránka Health Institute – Inštitút pre Ľudské zdravie tento príspevok zdieľala ako varovanie. Pod príspevkom sa píše nasledovné:

„Takéto sú požiadavky na rodiča na jedno dieťa pri jeho nástupe do škôlky. Takto vychovávame deti, takto im ukazujeme príklad už od ich útleho veku? Kam to dospeje neskôr, keď teraz im ukazujeme takéto nezmysly? Alebo keď sa nám už podarilo uzákoniť zákaz predaja jednorazového plastu, tak treba ešte vyprázdniť sklady? Takto chránime životné prostredie a planétu? Už keď sa nájde zopár uvedomelých rodičov, tak systém im hádže takýmto spôsobom polená pod nohy. Nám sa to jednoznačne nepáči! Čo si o tom myslíte vy?“

Inštitútu fotografiu poslala rozhorčená mamička a presne vedia, o ktorú škôlku sa jedná, jej identitu však nezverejnia. Nechcú zbytočne vzbudiť vlnu kritiky a prilievať olej do ohňa, aj keď v tomto prípade by to bolo podľa nášho názoru na zváženie. Vo veci však konali a neostali nečinní. Oslovili mestského primátora, s požiadavkou na riešenie tejto veci. Veríme, že sa to nakoniec podarí.