Ste dokonalý manipulátor? Toto je 19 trikov, s ktorými vždy dosiahnete to, čo chcete bez toho, aby o tom ľudia vedeli

Gabriela Kinčoková

Foto: pixabay.com

Manipulovať s ľuďmi by sa nemalo, to vie snáď každý, no veľa ľudí to napriek tomu robí.  Ak sa vám takéto správanie nepáči, poradíme vám, ako byť vždy pred takýmito ľuďmi o krok vpred. To, že sa nimi nemáte zbytočne obklopovať, pretože vám ich prítomnosť uberá energiu vám hovoriť nebudeme. Existuje však mnoho techník a fráz, ktoré vám môžu pomôcť sa naučiť priviesť ľudí to situácie, ktorá bude najviac vyhovovať práve vám.

Článok pokračuje pod videom ↓

Techniky na dosiahnutie „svojho“

NIKDY nehovorte mužovi napríklad: „A ty by si nemohol zavolať sestre?“ Takto formulovaná otázka nikdy nedosiahne efekt, ktorý by ste chceli. V mužskej ale aj ženskej hlave sa väčšinou vždy môže vygenerovať myšlienka: „Mohol/a by som, ale nemusím…“ Práve preto je lepšie formulovať otázku rovno takto: „Zavolaj prosím sestre.“

Foto: pixabay.com

Ak chcete dosiahnuť, aby sa človek pri vašom rozhovore cítil trápne a zle pozerajte sa mu pri rozprávaní na čelo.

Ak sa váš partner vyhýba vašej otázke alebo neustále zahovára, skúste prerušiť rozhovor a len sa mu pozerajte do očí. On zostane v rozpakoch a povie vám to, čo chcete počuť. Ak chcete nadviazať kontakt s niekým, kto sa vám páči, spýtajte sa ho na niečo, čo ovláda, aj keď vy odpoveď poznáte. Týmto spôsobom sa jeho postoj k vám zmení k lepšiemu.

Ak osoba, od ktorej niečo veľmi chcete vykonáva činnosť, na ktorú sa sústredí, v tej chvíli dostanete presne to, čo chcete a ona si to možno ani nebude pamätať.

Foto: pixabay.com

Povedzte svojmu partnerovi, že robí niečo, čo presahuje jeho právomoc a on sa bude snažiť urobiť opak.

Ak sa budete s vašim partnerom rozprávať a budete pri tom stále prikyvovať hlavou, je možné, že bude viac náchylný na vaše slová aj bez toho, aby si to uvedomil.

Ak chcete dosiahnuť napríklad lepšiu cenu, skúste sklamaný pohľad.

Vo chvíli ako vám začne zvoniť ranný budík, musíte prudko zdvihnúť ruku a zakričať „áno“, presne ako futbalista keď strelí gól. V tej chvíli sa nabijete pozitívnou energiou a bude sa vám ľahšie vstávať z postele.

Ak sa neustále bojíte, či ste zamkli dvere alebo vypli sporák, stačí ak si pri vykonávaní týchto činností budete hovoriť napríklad tieto frázy: „zelený králik- vypnutý sporák“, „autokratický krab-zamknuté dvere“. Keď budete znovu premýšľať nad tým, či ste zavreli alebo nie, spomeniete si oveľa rýchlejšie.

Ak sa vás človek snaží vyprovokovať, povedzte mu niečo pekné.

Ak pracujete v tíme a máte tam lenivého kolegu, nehovorte mu nech prácu robí. Povedzte mu niečo v zmysle, že je málo roboty a teda musí robiť menej. Potom keď to spraví, povedzte mu nech pokračuje. Je to zaručená technika, ktorá dovedie prácu do úspešného konca.

Foto: pixabay.com

Ak máte hovoriť niekde na verejnosti, tak si vždy so sebou vezmite fľašu vody. Keď zabudnete text sa napite a nikto si nevšimne, že ste zabudli text.

Ak sa na vás niekto v autobuse začne pozerať, pozerajte sa mu na topánky.

Ak sa bojíte zakaždým, keď stretnete niekoho zo svojich známych, nakoniec sa táto osoba začne podvedome báť stretnutia s vami.

Ak chcete niekoho upozorniť, no nechcete pôsobiť vyčítavo, skúste vetu premeniť na priamu reč. Z vety „Nezavrela si okno“ urobte radšej túto verziu: „Okno ostalo otvorené“.

Ak sa vám posledné noci zle spí, povedzte svojmu mozgu: „Dnes budem spať dobre!“ Ak ste spätý so svojím mozgom, bude to fungovať.

Foto: pixabay.com

Ľudia si najlepšie pamätajú to, čo sa stalo ráno alebo večer. Z toho teda vyplýva, že ak sa s niekým chcete rozprávať o niečom dôležitom, tak najlepšie to bude ráno alebo večer. Vtedy si to bude určite dobre pamätať.

Dúfame, že triky ako ľahko oklamať svoju hlavu alebo jemne manipulovať s niekým iným vám pomôžu. Samozrejme niektoré z týchto trikov si treba poriadne natrénovať, aby ste nevyzerali ako amatéri.

Pozri aj: AKTUÁLNE: Vo veku 60 rokov zomrel dlhoročný televízny redaktor RTVS

Gabriela, adme.ru

Najnovšie články