Jim Hutton bol osudovou láskou Freddieho Mercuryho. Ich príbeh však nebol tak ružový, ako vo filme

Lucia Mužlová

Foto: Screen (Trailer)

Film Bohemian Rapsody sa teší veľkému úspechu. Konečne sme sa dozvedeli niečo viac zo života slávneho Freddyho Mercuryho. Ak ste sledovali film alebo máte tohto speváka v obľube, potom určite viete, že jeho veľkou láskou bol Jim Hutton. Ich príbeh však nebol ako z rozprávky. Vo filme sa stretli na spevákovom búrlivom večierku a takmer hneď si padli do oka, Freddie si však na svoju lásku musel počkať. Ako to teda bolo v skutočnosti?

Článok pokračuje pod videom ↓

Prvé stretnutie

V skutočnosti príbeh Jima Huttona a Freddieho Mercuryho nebol ako z rozprávky. V čase, keď sa dvojica stretla prvýkrát, bol Freddie už hviezdou, no Jim pracoval ako kaderník a speváka vôbec nespoznal, nemal ani len poňatia, kto to je. Nestretli sa na jednom z Freddieho divokých večierkov, stretli sa v roku 1985 v jednom z londýnskych klubov a nedá sa povedať, že by medzi nimi hneď preskočila iskra.

Spoločné bývanie

Freddie sa ponúkol, že Huttonovi kúpi drink, ten však mal v tom čase partnera a ponuku odmietol. Všetko však bolo ináč, keď sa na tom istom mieste, v klube Heaven stretli opäť o 18 mesiacov neskôr. Čoskoro sa dali dokopy a ani nie o rok neskôr sa Jim presťahoval k Mercurymu do Garden Lodge v Londýne.

Hádky

Samozrejme, vzťah sa nezaobišiel bez hádok a v jednom z rozhovorov Hutton priznal, že urobil veľkú scénu po tom, čo videl Freddieho vychádzať z klubu s niekým iným. Freddie neskôr tvrdil, že tak urobil naschvál, aby Jim žiarlil. Keď sa však Freddie objavil opäť s ďalším chlapom, Jim mu dal ultimátum a dal mu najavo, že sa musí definitívne rozhodnúť. Na to mu Freddie odpovedal len jednoduchým „ok“ a Jim sa neskôr vyjadril, že ho možno spevák skúšal. Hľadal totiž niekoho s nohami pevne na zemi, niekoho, koho neovplyvní jeho kariéra a úspechy.

Život v spoločnej domácnosti

Napokon sa však všetko utriaslo a ich život v spoločnej domácnosti bol zdanlivo celkom  jednoduchý a bežný. Na pódiu bol showman, ktorý dokázal rozhýbať tisícové davy, po práci však sedeli doma na pohovke a rozprávali sa o tom, kto mal aký deň.

Najnovšie články