Karamelový zákusok s piškótami: Sladká dobrota pre všetkých milovníkov karamelu a čokolády

Lucia Mužlová

nejrecept.cz

Máte radi chuť karamelu? Ak áno, tak tento recept určite vyskúšajte. Ak ešte stále rozmýšľate, čo v nedeľu upečiete, mysli si, že ste práve dorozmýšľali. Tento zákusok má v sebe všetko, čo potrebujete. Sladký karamel, detské piškóty, vláčny krém a na vrchu aj výbornú čokoládu. Poďme na to.

kolac7
nejrecept.cz

Budete potrebovať:

Cesto:

4 vajíčka

4 lyžice cukru

4 lyžice polohrubej múky

4 lyžice teplej vody

1 lyžička prášku do pečiva

2 lyžice kakaa

30 detských piškót

Krém:

250 gramov masla

1 salko

Poleva:

100 ml smotany na šľahanie

100 gramov čokolády

Postup:

Najskôr si v miske vyšľaháme vajíčka s cukrom a do peny postupne pridávame teplú vodu, múku zmiešanú s kypriacim práškom a kakaom. Cesto vylejeme do formy alebo plechu o veľkosti 23 x 23 centimetrov, kde sme ešte predtým uložili papier na pečenie.

kolac2
nejrecept.cz

Na cesto naukladáme detské piškóty a prstom ich vtlačíme do cesta. Pečieme vo vyhriatej rúre na 180 stupňov asi 25 až 30 minút. Upečené cesto necháme vychladnúť.

kolac3
nejrecept.cz

Medzitým si v miske zmiešame maslo izbovej teploty a salko a pomocou mixéru vyšľaháme penu. Pridávame salko karamelové, ktoré nie je potrebné variť, prípadne môžeme použiť aj klasické salko, ktoré sme ale predtým varili.

kolac4
nejrecept.cz

Na vychladnuté cesto dáme krém a dobre rozotrieme.

kolac5
nejrecept.cz

Dezert necháme na pár hodín stuhnúť v chladničke. Na záver na krém nalejeme polevu. Tú pripravíme tak, že si v hrnci ohrejeme smotanu, v ktorej roztopíme čokoládu. Hotový koláč opäť vložíme stuhnúť do chladničky. Potom už len stačí rozkrájať a podávať. Dobrú chuť.

kolac6
nejrecept.cz

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), nejrecept.cz

Najnovšie články