Sušienky v tvare motýľa: Naučte sa s nami krok po kroku piecť zábavnejšou formou

Lucia Mužlová

acemisef

Hľadáte nejakú inšpiráciu? Chcete potešiť najmä tých najmenších? Potom tu máme ideálny recept. Jednoduché sušienky v tvare motýľa. Možno sa vám to bude zdať komplikované, no opak je pravdou. Prinášame vám fotorecept a postupné kroky ako na to. Jednoduchšie to už nebude, milé dámy.

motyle5
diply.com

Budete potrebovať:

2 hrnčeky hladkej múky

1 hrnček kukuričného škrobu

1 hrnček práškového cukru

1 čajová lyžička kypriaceho prášku

3/4 hrnčeka masla

1 čajová lyžička vanilkového extraktu

1 a pol lyžice kakaa

1 vajíčko

Postup:

Vo veľkej miske si zmiešame všetky suroviny okrem kakaa. Cesto rozdelíme na dve polovice a do jednej z nich primiešame kakao. Potom obidve cestá zabalíme do potravinovej fólie a necháme ich v chladničke odpočívať aspoň polhodinu.

motyle1
acemisef

Rúru si môžeme zapnúť na 180 stupňov Celzia. Na pracovnej doske si obe cestá vyvaľkáme do tvaru obdĺžnika a prvá vrstva bude tmavá, druhá svetlá. Obe cestá potom zrolujeme do rolády a kolmo roládu prekrojíme, aby nám vznikli dve samostatné rolády.

motyle2
acemisef

Rolády priložíme k sebe spodnou časťou. Presný postup môžete vidieť aj na obrázku. Zľahka cesto pritlačíme k sebe. Takto spojené cesto nakrájame na plátky. Rozmer je len a len na vás, no najlepšie sú približne 1 centimeter hrubé plátky.

motyle3
acemisef

Plátky potom stlačíme k sebe spodnou časťou a vznikne vám tvar motýľa.

motyle4
acemisef
motyle6
acemisef

Motýlikov potom naukladáme na plech, ktorý ešte predtým vystelieme papierom na pečenie. Pečieme 8 až 10 minút. Verím, že sa vám nápad zapáči a vyskúšate ho. Je to milé, kreatívne a konečne trochu iné. Dobrú chuť.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), diply.com

Najnovšie články