TOP 8 receptov, vďaka ktorým už viem, čo v nedeľu navariť na obed

Lucia Mužlová

Aj vy každú nedeľu uvažujete, čo rodine pripraviť k nedeľnému obedu? Vybrali sme pre vás tie najčítanejšie a najlepšie recepty, ktoré vám pridajú na inšpirácii. S mäsom, bez mäsa, sladké, aj naslano. Stačí si len vybrať!

Voňavý cuketový kastról so zemiakmi a tymianom: Skvelý tip na večeru, ktorý vás ohromí svojou dokonalou chuťou

pixabay.com

Letné večery si priam žiadajú dobré a ľahké jedlá. V lete vnímame jedlo viac nosom, a preto sa aj štatisticky viac pripravujú jedlá, ktoré sú voňavejšie a ich hlavnou devízou sú lahodné bylinky. Pečený cuketový kastról so zemiakmi a cesnakom vás ohromí svojou ľahkosťou a dokonalou chuťou. Aromatický tymian dodá jedlu čaro nepoznaného.

Recept nájdete TU.

Zeleninová bomba: karfiol zapečený s brokolicou

Jesť v lete kalorické jedlá, môže byť pre mnohých ľudí problém. Cítia sa potom nafúknutí a prejedení. Problém to však je aj pre tých, ktorí sa snažia schudnúť. A presne v takej chvíli stojí za to pripraviť si toto fantastické jedlo. Karfiol zapečený spolu s brokolicou je spojenie dvoch výborných jedál a výsledok je dvojnásobná explózia chutí.

Recept nájdete TU.

Československá polievka

pixabay.com

Základom dobrej stravy je aspoň jedno teplé jedlo denne. To nám do hláv vštepovali ešte ako malým deťom, no pravdou to ostáva i teraz. Teplé jedlo nášmu tráviacemu traktu ulahodí. Ak navyše obsahuje veľa živín a vitamínov, je to hotový poklad pre organizmus. To platí i o nasledujúcej polievke, ktorá je plná zdravých surovín.

Recept nájdete TU.

Vyprážané zemiaky so smotanovo cesnakovým dresingom

Zemiaky patria do kuchyne ako soľ, o tom bez debaty. Zväčša ich však robíme len ako prílohu a to je veľká škoda. Keby sme si tak zrátali dve a dve, zistili by sme, že so zemiakmi sa dajú robiť hotové divy a môžu sa z vás pokojne stať aj vegeteriáni. Tento recept je lahôdka, akú len tak ľahko nenájdete.

 Recept nájdete TU.

Mäsovo-hríbové guľôčky v paradajkovej omáčke

pixabay.com

Ak ste si mysleli, že karbonátky sa dajú pripravovať len z mäsa, potom máme pre vás prekvapenie. Hríby sú takisto ideálnou potravinou na prípravu Slovákmi obľúbeného pokrmu a využiť ich môžete najmä teraz, keď ich sezóna zberu začína naplno.

Recept nájdete TU.

Zapekané kuracie prsia so zemiakmi

Rýchla a chutná večera, ktorá bude chutiť aj tým najvyberanejším stolovníkom? Kurací kastról zapečený so zemiakmi je tou správnou voľbou, ak sa vám nechce vymýšľať, čo by ste svojim blízkym pripravili, aby boli spokojní.

Recept nájdete TU.

Kuracie prsia na hríbikoch s chrumkavou cibuľkou a pečenými zemiakmi

pixabay.com

Klasika, ktorá nikdy neomrzí a zachráni každý nečakaný obed. Ak potrebujete urobiť obed alebo večeru naozaj nesmierne rýchlo, potom si založte tento chutný a rýchly receptík na kuracie prsia na hríbikoch. Sú výborné tak so šampiňónmi, ako aj s akýmikoľvek inými hubami.

Recept nájdete TU.

Vyprážaná cuketa inak

Cukety obalené v cestíčku sú výbornou variantou, ak máte radi vyprážanú cuketu, ale chcete zmenu. Tento spôsob je oveľa rýchlejší a nenarobíte si pri ňom taký veľký neporiadok ako pri trojobale.

Recept nájdete TU.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

0
Komentovať