Banány v kokose: Skvelý recept hotový za pár minút, vhodný aj na váš tohtoročný vianočný stôl

Lucia Mužlová

coolinarika.com

Vianoce sa blížia čoraz rýchlejšie. Aj vy sa tak tešíte ako ja? A máte už všetko nachystané? December prejde ako voda. Každý deň si prechádzame zoznam povinností. Aké darčeky ešte musíme nakúpiť, čo treba ešte napiecť, aby si pochutil každý člen rodiny. Rozmýšľate ešte stále, čo nové by ste tento rok na Vianoce mohli svojej rodine pripraviť?

Máme pre vás skutočne skvelý, rýchly receptík, ktorý si určite zamilujete. Banánovým krúžkom v kokose neodolá určite žiadny maškrtník.

banán v kokose 2
alasko.com

Budeme potrebovať:

banány

smotana na šľahanie

strúhaný kokos

stužovač do šľahačky (pre istotu, aby sa nám to náhodou nerozpadlo)

potravinovú fóliu

Postup:

Celý recept je veľmi jednoduchý, takže môžete pokojne zapojiť aj tých najmenších pomocníkov. Na rovnú podložku si rozložíme potravinovú fóliu, ktorú posypeme rovnomerne kokosom. Pomocou mixéru si vyšľaháme šľahačku spolu so stužovačom a pridáme na fóliu. Chce to trochu zručnosti, preto je najlepšie ak použijeme veľký plochý nôž alebo ten špeciálny, ktorým roztierate čokoládové polevy na koláčoch. Ošúpaný banán vložíme na začiatok fólie, odkiaľ začneme postupne rolovať.

banán v kokose1
coolinarika.com
banán v kokose3
coolinarika.com

Celú roládu necháme aspoň na pár hodín v chladničke. Podávať to môžeme napríklad s horúcimi malinami a zmrzlinou, poprípade pokvapkané horúcou čokoládou. Ešte mám pre vás jeden tip: na fóliu môžete spolu s kokosom pridať aj nastrúhanú čokoládu, čo tento dezert privedie k dokonalosti.

banán v kokose4
coolinarika.com
banán v kokose 5
marthastewart.com

Najnovšie články