Jednoduchá nepečená banánová torta: V prvý deň je lahodná a krémová, no na ďalší deň je prekvapivo ešte oveľa lepšia

Lucia Mužlová

Jednoduché recepty, to je naše. Ak uvažujete, že pripravíte nejakú rýchlu nepečenú dobrotu pre svoju rodinu, máme pre vás skvelý tip. Táto nepečená banánová torta je taká fajnová, že sa u nás doma zatiaľ nenašiel nikto, komu by nechutila. Mám pre vás ešte jeden tip: na druhý deň je ešte lepšia.

torta1
tarheeltastebud

Budete potrebovať:

1 balenie detských piškótiek

5 banánov

250 gramov mascarpone

2 hrnčeky mlieka

1 salko

340 ml smotany na šľahanie

1 vanilkový puding

Postup:

Najskôr si pripravíme nejakú formu, do ktorej tortu začneme vrstviť. Ja si zvolím buď menší plech, prípadne klasickú okrúhlu formu.

torta3
tarheeltastebud

Na dno položíme prvú vrstvu piškót. Na piškóty naukladáme na kolieska pokrájané banány.

torta5
tarheeltastebud

Vo väčšej miske si pomocou mixéra vyšľaháme mascarpone so salkom, ktoré nemusíme vopred variť. Na koniec pridáme vanilkový puding a vymiešame hladký krém. Smotanu na šľahanie taktiež vylejeme do misky a vymiešame do tuha. Prilejeme mlieko a môžeme pridať aj vanilkovú esenciu.

torta6
tarheeltastebud

K šľahačke primiešame po častiach krém so salka a navrstvíme ho na piškóty s banánom. Ak chcete, môžete si urobiť aj dve poschodia. Urobíme to tak, že na piškóty s banánom dáme len polovicu krému, následne opäť piškóty s banánom a na ne ešte druhú polovicu krému.

torta7
tarheeltastebud

Na vrch poukladáme ešte piškóty, prípadne môžeme trochu poprášiť kakaom, či grankom. Vložíme do chladničky a necháme tuhnúť aspoň hodinku, dve. Naservírujeme a už si stačí len zaželať dobrú chuť!

torta2
tarheeltastebud

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), tarheeltastebud

Najnovšie články