Špíz s mäsovými guľkami v lístkovom ceste: Jedinečná pochúťka, s ktorou očaríte a zabodujete u každej návštevy

Lucia Mužlová

Ak vám chýba letné grilovanie, ponúkame vám skvelý recept, ktorý vám leto aspoň trochu pripomenie. Urobte si dokonalý špíz z mletého mäsa, s lístkovým cestom, a to celé napichnuté na špajdli. Príprava je jednoduchá a tento pokrm je naozaj skvelý a efektne vyzerá na tanieri. Ako prílohu zvoľte opekané zemiaky alebo nejaký miešaný šalátik. Krok vedľa neurobíte ani s klasickými kyslými uhorkami. 

Budete potrebovať:

500 gramov mletého bravčového mäsa

500 gramov lístkového cesta

3 lyžice sójovej omáčky

čierne korenie a soľ podľa chuti

1 cibuľa

1 cesnak

slnečnicový olej

Postup:

Mäso si dáme do misky. Pridáme k nemu na kocky nakrájanú cibuľu, pretlačený cesnak, sójovú omáčku a korenie a soľ. Dobre zamiešame a zmes vložíme do chladničky minimálne na polhodinu.

Z mäsa si vytvarujeme menšie guľky. Cesto vyvaľkáme a nakrájame na prúžky o šírke, ktorá je o niečo väčšia ako priemer guliek. Drevené špajdle si namočíme vo vode a postupujeme ako na obrázku. Napichávame jednotlivé guľky (4 budú stačiť) a efektne obtáčame lístkové cesto.

thumb-840x440
sovkusom.ru

Plech si potrieme olejom a špízy naukladáme vedľa seba. Pečieme v predhriatej rúre na 180 stupňov približne 30 až 40 minút. Dobrú chuť.

Ak si nieste istí postupom, pozrite si nasledujúce video.

Pozri tiež: Mäsový závin s lístkovým cestom: Skvelý a rýchly recept na slaný závin, na ktorom si moja rodina pochutnáva už niekoľko rokov

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), sovkusom.ru

Najnovšie články