Marinované nakladané šampiňóny už za 10 minút: Toto je ten najlepší recept možno aj na váš vianočný stôl a očaríte ním každého

Lucia Mužlová

Ak plánujete byť na sviatky doma a prijímať návštevy, určite toho musíte veľa nachystať. Dnes si ukážeme recept na marinované šampiňóny, ktoré máte hotové raz dva. Zo stola zmiznú tak rýchlo ako ste ich pripravovali, takže si radšej pripravte viac, len tak pre istotu. Tento recept si, verím, zamilujete. Chuťovky potešia naozaj každého. Na stole vyzerajú skvelo a je to povedzme jednohubka, po ktorej siahne každý. 

sampiony3
takprosto.cc

Budete potrebovať:

500 gramov šampiňónov

120 ml oleja

3 strúčiky cesnaku

10 guličiek čierneho korenia

štipka soli

štipka cukru

4 bobkové listy

6 ml 60% octu

Postup:

Šampiňóny najskôr dôkladne umyjeme a môžeme aj ošúpať. Môžeme ich prekrojiť na polovicu. Ak sú však malé, necháme ich v celku. Teraz si pripravíme marinádu. V hrnci si zmiešame ocot, olej, cukor, soľ korenie a bobkové listy.

sampiony2
takprosto.cc

Pridáme huby a pretlačený cesnak. Kto chce, môže dať aj trochu čili. Hrniec dáme na menší plameň a varíme cca 5 minút. Hrniec odstavíme a necháme vychladnúť. Zmes môžete vložiť aj do chladničky, ak sa vám nechce čakať, prípadne ju vyložte na balkón, kde je teraz dostatočne chladno. Huby s nálevom prelejte do pohárov, uzavrite a skladujte v chladničke. Podávať môžete po 4 hodinách, čo sú šampiňóny v náleve. Dobrú chuť.

sampiony1
takprosto.cc

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

Najnovšie články