Nepečené vianočné čokoládové košíčky: Na prípravu budete potrebovať len 2 suroviny, hotové ich máte za chvíľu a potešia naozaj každého

Lucia Mužlová

Myslím si, že také to veľké a základné pečenie už máte o tomto čase za sebou. Ak však chcete vianočné koláčiky ešte doplniť a najlepšie niečim rýchlym a jednoduchým, potom sa vám tento recept bude hodiť. Potrebovať budete len 2 ingrediencie a papierové košičky či silikónovú formu. Hurá do (ne)pečenia!

kosiky1
alldayidreamaboutfood.com

Budete potrebovať:

2 hrnčeky nalámanej kvalitnej čokolády

1 hrnček arašidového masla (zakúpite už hotové alebo si ho môžete šikovne aj vyrobiť)

papierové košíčky na muffiny

Postup:

Jednoduchšie to už nemôže byť. Nachystáme si košíčky a naukladáme ich na plech. Čokoládu si rozpustíme v mikrovlnke alebo vo vodnom kúpeli vo väčšej miske. Pomocou lyžičky naplníme košíčky čokoládou tak do 1/3. Košíčky môžeme trochu aj poobtáčať, aby sa nám čokoláda dostala do každého zárezu. Následne ich uložíme do chladničky, aby čokoláda stuhla.

kosiky2
alldayidreamaboutfood.com

Po stuhnutí dáme do košíčkov po lyžičke arašidového masla, ktoré zalejeme čokoládou. Takto nám vznikne akoby plnený čokoládový košíček. Košíčky necháme ešte trochu stuhnúť v chladničke a môžeme podávať. Skladujte ich v chladničke. Dobrú chuť maškrtníci.

kosiky3
piggygoestomarket.com

Neviete si rady alebo sa chcete inšpirovať? Tento recept si môžete pozrieť aj na videu krok za krokom.

[youtube JkqCSBjX3vw 720 410]

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), alldayidreamaboutfood.com

 

Najnovšie články