Rýchle pudingové kocky: Recept od mojej kamarátky, ktorý dnes miluje celá moja rodina a pripravujem ho na každú príležitosť

Lucia Mužlová

Síce po Vianociach už veľmi na sladké chuť nemáme, tento recept však odporúčam vyskúšať, pokiaľ predsa len občas zhrešíte a maškrtíte. Ak nemáte príliš veľa času na prípravu, tento recept sa vám bude určite páčiť. My sme si ho zamilovali už po prvom ochutnaní. Lahodné pudingové kocky môžete mať na stole ešte dnes aj vy.

puding-kocke
zasvakogponestoo

Budete potrebovať:

Cesto:

5 vajíčok

5 lyžíc cukru

5 lyžíc polohrubej múky

3 lyžice vody

3 lyžice oleja

1 prášok do pečiva

Krém:

2 vanilkové pudingy

2 čokoládové pudingy

250 gramov cukru

1 liter mlieka

200 gramov masla

Poleva:

250 ml smotany na šľahanie

100 gramov horkej čokolády

Postup:

Ako prvé budeme pripravovať cesto. V miske si zmiešame všetky potrebné ingrediencie a teda vajíčka, cukor, múku, vodu, olej a prášok do pečiva. Vznikne nám klasické hutnejšie cesto. Plech si vystelieme papierom na pečenie, prípadne plech len vytrieme maslom a nalejeme cesto. Pečieme na 180 stupňov Celzia približne 20 minút. Necháme vychladnúť a rozdelíme/prerežeme na polovice.

Medzitým si pripravíme krém. Uvaríme si pudingy dohromady. Pridáme mlieko a cukor a vymiešame hustý krém. Na záver ešte primiešame maslo.

Na prvú polovicu cesta vylejeme krém a na krém dáme druhú polovicu cesta. Tú zalejeme mliekom a pridáme zvyšok krému. Mliekom cesto zalievame preto, aby bolo mäkšie a vláčnejšie.

Pripravíme si polevu a to tak, že v zohriatej smotane rozpustíme čokoládu. Počkáme, kým nám hmota trochu zhustne a následne ju vylejeme a navrstvíme na vrch koláču. Koláč necháme ešte trochu stuhnúť v chladničke. Dobrú chuť.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), zasvakogponestoo

 

Najnovšie články