Cviklovo-jablkový šalát: Jedinečný šalát, ktorý na tohtoročnom sviatočnom stole jednoducho nesmie chýbať

Lucia Mužlová

sovkusom.ru

Šaláty sú povinnou jazdou na veľké sviatky. Poznáme tradičný zemiakový šalát s majonézou, ktorý má na vianoce na stole azda každý, prípadne ako u nás, pripravujeme aj zemiakovo-cibuľový šalát. Ak hľadáte novú inšpiráciu, ste na správnom mieste. Dnes sme pre vás pripravili trochu neobvyklý šalát, ktorý si určite zamilujete a ak ho pripravíte, bude ho milovať celá rodina.

salat
sovkusom.ru

Budete potrebovať:

200 gramov šunky

1 jablko

200 gramov uvarených zemiakov

200 gramov uvarenej cvikle

150 gramov uvarenej mrkvy

100 gramov majonézy

vňaťka na chuť, prípadne kôpor

Postup:

Najskôr si nakrájame šunku na tenučké pásiky. Ak ste ju kúpili v celku, tak ju stačí narajbať na strúhadle. K šunke pridáme majonézu a na strúhadle nastrúhané ošúpané jablko. Uvaríme si zemiaky, ktoré takisto nastrúhame alebo nakrájame na maličké kocky.

Na záver si pridáme uvarenú cviklu a mrkvu. Celé to dobre premiešame. Môžeme ochutiť soľou, korením a ak je potrebné aj troškou citrónovej šťavy. Dobre premiešame. Na vrch posypeme petržlenovou vňaťkou.

Ak chcete, šalát môžete aj postupne vrstviť. Na spodok dáte šunku, na ňu jednu vrstvu majonézy, potom zemiaky a druhú vrstvu majonézy a na záver cviklu a mrkvu a tretiu vrstvu majonézy. Postup, ktorý zvolíte je len a len na vás. Kombinácia cvikly a jablka je naozaj zaujímavá a fajnová. Dobrú chuť.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), sovkusom.ru

Najnovšie články