Chrumkavé čokoládové pralinky: Keď sa raz naučíte tento recept, už ich v obchode nikdy nekúpite

Lucia Mužlová

tastesbetterfromscratch.com

Hutné čokoládové cesto ako pri brownies zabalené v čokoládovej poleve. To je niečo, na čo sa mi zbiehajú slinky už teraz. Chcete na Vianoce pripraviť čokoládové guličky a vyberáte nejaké modernejšie recepty? Potom určite siahnite po tomto, ktorý vás svojou chuťou naozaj prekvapí. Príprava jednoduchá ako vždy, takže ju zvládnu aj mladšie gazdinky.

gulicky2
tastesbetterfromscratch.com

Budete potrebovať:

120 gramov čokolády na varenie

220 gramov masla

4 vajíčka

2 hrnčeky cukru

1 lyžička vanilkového extraktu

11/4 hrnčeka hladkej múky

1/2 lyžičky prášku do pečiva

360 gramov horkej kvalitnej čokolády

mliečna čokoláda na polevu

ozdôbky

Postup:

Na začiatku si rúru predhrejeme na 180 stupňov Celzia. Pripravíme si taktiež plech s rozmermi cca 22×33 centimetrov, ktorý vymastíme  maslom. Do misky nakrájame maslo a pridáme čokoládu a necháme ju v mikrovlnke trochu rozpustiť. Celé to dobre zamiešame, nech nám vznikne jednotná hmota a necháme vychladnúť.

V miske si rozšľaháme vajíčka, cukor a vanilkový extrakt. Postupne pridávame vychladnutú čokoládu. Do čokoládovej hmoty primiešame múku, ktorú sme si zmiešali s práškom do pečiva. Hotové cesto nalejeme na plech a pečieme 20 až 30 minút. Plech s koláčom necháme vychladnúť.

gulicky4
tastesbetterfromscratch.com

Vychladnuté cesto rozdrvíme pomocou vidličky a pomocou rúk alebo lyžice vytvarujeme guličky. Tie naukladáme na plech. Keď ich máme všetky hotové, vložíme ich na pár minút do mrazničky, aby dobre stuhli.

gulicky3
tastesbetterfromscratch.com

Medzitým si rozpustíme čokoládu a guličky v nej obaľujeme. Poukladáme ich na papier na pečenie a ozdobíme posýpkou. Dobrú chuť.

gulicky5
tastesbetterfromscratch.com

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), tastesbetterfromscratch.com

Najnovšie články