Slivkovo-tvarohová torta: Skvelá nepečená dobrota bez múky, bez vajíčok, ktorú máte hotovú raz-dva a naozaj stojí za to

Lucia Mužlová

sovkusom.ru

Nepečené torty alebo koláče sú mojím favoritom, pokiaľ mám chuť na niečo sladké a nemám veľa času na to, aby som sa zvŕtala pri rúre a ceste. Ak chcete svojich blízkych príjemne prekvapiť, pripravte si tento lahodný dezert bez pečenia. Kým bude torta tuhnúť v chladničke, uvarte si čaj. Ani sa nenazdáte a môžete ju podávať. Vyskúšajte!

kolac2
vaneevasdorove1.ru

Budete potrebovať:

48 ks maslových sušienok

500 gramov tvarohu

3 veľké lyžice cukru (môže byť aj med alebo trstinový cukor)

250 ml kyslej smotany

100 gramov masla

150 gramov sušených sliviek (alebo ovocie, ktoré máte najradšej)

horská čokoláda podľa chuti

Postup:

Ak sme si vybrali sušené slivky, najskôr ich dáme do misky a zalejeme vriacou vodou. Takto ich necháme močiť asi 15 minút. Scedíme a nakrájame na menšie kúsky. Následne si pripravíme krém. Tvaroh zmixujeme s cukrom a pridáme kyslú smotanu. Ako posledné pridávame mäkké maslo a celé to dobre zamiešame.

kolac1
sovkusom.ru

Pripravíme si okrúhlu formu a na spodok naukladáme sušienky. Na sušienky navrstvíme krém a na krém položíme pár sliviek. ďalšia vrstva sú opäť sušienky, krém a slivky. Takto pokračujeme až kým nám nedojdú suroviny. Posledná vrstva je u mňa krém, a to práve preto, aby som mohla na vrch nastrúhať čokoládu, ktorá sa prichytí na krém. Tortu necháme aspoň hodinu tuhnúť v chladničke.

Máte chuť na iné ovocie? Skvelé sú banány, čučoriedky, broskyne a štipka škorice či orechov. V každom prípade je to veľmi chutná tortička. Dobrú chuť.

kolac3
liveinternet.ru

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), sovkusom.ru

 

Najnovšie články