Pečené karfiolové tortily bez múky: Upečte si tieto diétne placky z karfiolu a pár ďalších surovín, ktoré máte určite doma aj vy

Lucia Mužlová

Do týchto placiek sme sa zamilovali! Príprava je jednoduchá, potrebujete málo ingrediencií a dopriať si ich môžete úplne bez výčitiek. Neobsahujú totiž žiadnu múku. Naplniť ich môžete mäsom na šťave alebo restovanou zeleninou, no skvele chutia aj samostatne, napríklad s kyslou smotanou.

tortilykarfiol1
recipegirl.com

Budete potrebovať:

1 karfiol

2 veľké vajíčka

1/4 hrnčeka čerstvých byliniek (majorán, bazalka, koriander)

šťava z polovice citróna

soľ a korenie

Postup:

Karfiol si očistíme a nakrájame na menšie kúsky. Hlavičky vložíme do mixéru a rozmixujeme úplne na hladko. Následne vložíme túto zmes do mikrovlnky a necháme variť asi 2 minúty na najvyššom výkone.

tortilykarfiol2
recipegirl.com

Karfiol premiešame a postup opakujeme. Následne je veľmi dôležité, aby sme z karfiolu vyžmýkali čo najviac vody. Urobiť to môžeme tak, že ho dáme do utierky a vytlačíme prebytočnú tekutinu.

tortilykarfiol3
recipegirl.com

Rúru si medzitým zapneme na 180 stupňov Celzia. V miske si zmiešame karfiolovú zmes, bylinky, vajíčka, šťavu s citróna a dochutíme pomocou soli a korenia.

tortilykarfiol4
recipegirl.com

Na plech vystlaný papierom na pečenie si vytvarujeme tenké placky, ktoré pečieme v predhriatej rúre asi 10 minút. Potom ich pootáčame a pečieme ešte tak 7 minút dochrumkava. Podávame samotné s kyslou smotanou, dipom, omáčkou alebo mäsom na šťave. Dobrú chuť.

tortilykarfiol5
recipegirl.com

Náš tip: Placky môžete opekať rovno aj na oleji. Postup je klasický, ako keď pripravujeme haruľu alebo zemiakové placky. Z panvice budú chrumkavejšie a niekomu možno zachutia viac.

tortilykarfiol6
recipegirl.com

Pozri tiež: Vynikajúce slané posúchy, ktoré budete milovať: Pripravte si ich doma už dnes a ohúrte slanou novinkou celú svoju rodinu

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), recipegirl.com

 

Najnovšie články