Tradičné kokosovo-rumové guličky: Najžiadanejšie a najlepšie guličky si pripravíte už za pár minút a vďaka tomuto receptu budú chute dokonale vyvážené

Lucia Mužlová

Ak ste si písali o nejaký recept, tak to bol práve tento. Preto som sa rozhodla, že samozrejme idem do toho. Nepečené čokoládové guľky s kokosom a rumom. To je klasika, ktorú asi všetci dobre poznáme a Vianoce si bez nich už ani nevieme predstaviť. Neviem ako vy, ale ja, keď som boa malá a videla plný tanier koláčov, vždy som siahla po guličkách, pretože sú jednoducho najlepšie.

gulicky3
dailyburn.com

Budeme potrebovať:

80 gramov zmäknutého masla

240 gramov práškového cukru

60 gramov kakaa

100 gramov strúhaného kokosu

2 bielky

50 gramov hrozienok

rum

Postup:

Vyberieme si misku a vložíme do nej hrozienka, ktoré zalejeme rumom. Stačí, aby v ňom plávali. Najlepšie urobíte, keď ich namočíte napríklad večer predtým. Do väčšej misky dáme maslo, cukor, kakao, kokos, bielky a pomocou rúk vypracujeme hutné cesto. Keďže je cesto lepivé, dáme ho na hodinku dve do chladničky.

gulky2
sugarfreemom.com

Následne vytvarujeme guľky, pričom do vnútra vložíme dve tri hrozienka. Guľky na záver obalíme v kokose a môžeme ich naukladať do košíčkov. Skladujeme ich v chlade a suchu. Dobrú chuť.

gulky5
innerpickle.com

Pozri aj: Domáce čokoládové guľky s kávou a likérom: Na výrobu vám postačia 4 ingrediencie a tento rok budú ozdobou každého vianočného stola

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

Najnovšie články