Maslové sušienky: Nevedela som, čo sladké si mám dať ku káve, no potom som objavila tento recept

Lucia Mužlová

coolinarka.com

Neviem ako vy, no ja ku káve vždy musím mať niečo sladké. Buď koláčik alebo najlepšie nejaký maslový keksík. Zrejme som to odkukala od mojej starkej, takže touto cestou jej veľmi pekne ďakujem za tento zvyk, vďaka ktorému musím všetok cukor neskôr vymakať pri upratovaní kuchyne alebo pri športe. Ak máte aj vy radi kávičku s niečím sladkým, máme pre vás super ľahký a super rýchly recept na maslové sušienky, ktoré sa razom môžu premeniť aj na kakaové.

susienky2
coolinarika.com

Budete potrebovať:

125 gramov mäkkého masla

50 gramov práškového cukru

2 sáčky vanilkového cukru

50 gramov vanilkového pudingu

125 gramov hladkej múky

Postup:

V mixéri si zmiešame maslo s práškovým a vanilkovým cukrom. Ak nemáte po ruke mixér, pomôže vám aj metlička, prípadne ruky. V inej miske si zatiaľ zmiešame múku a vanilkový puding. K maslovej zmesi postupne pridávame múku s pudingom a vypracujeme hladké cesto. Tu vám už naozaj najlepšie poslúžia ruky. Hotové cesto necháme približne 30 minú oddychovať v chladničke.

Na plech si dáme papier na pečenie a rúru si zapneme na 180 stupňov Celzia. Z cesta si môžeme odštipkávať drobné kúsky a vytvarovať placky, prípadne môžete cesto vyvaľkať a povykrajovať slzičky alebo narezať menšie štvorčeky. Fantázii sa medze nekladú.

susienky1
coolinarika.com

Kúsky cesta naskladajte na papier na pečenie a pomocou vidličky urobte drobné zárezy, aby keksík pekne vyzeral.

V rúre pečieme 5-8 minút, podľa toho, aký režim ste si zvolili a akú rúru máte. Každá správna gazdinka si svoju rúru pozná najlepšie, však?

Pokiaľ chcete kakaové sušienky, stačí namiesto vanilkového pudingu zvoliť kakaový, prípadne do cesta primiešať dve lyžice kakaa. Potom už len stačí uvariť kávičku, posadiť sa s najlepšou priateľkou na sedačku a vychutnávať si spoločné chvíle. Idylka, však? Verím, že vám sušienky zachutia.

susienky3
coolinarika.com

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), coolinarika.com

Najnovšie články