Do mixéru dala ľad, ovocie a jednu tajnú ingredienciu a vytvorila niečo, čo zachránilo letné večery

Lucia Mužlová

Letné prázdniny znamenajú pre deti dvojmesačný oddych, no pre rodičov to možno až taká zábava nie je. Nezdá sa vám, že na konci leta sú ich hlavy aspoň o dve čísla väčšie? Každý rodič si zaslúži na chvíľu vypnúť a preto je tu tento článok. Nenavádzam vás na alkoholizmus, no letné a osviežujúce drinky s kvapkou alkoholu vám určite spríjemnia letné večery. Ak alkohol nepijete, nezúfajte. Môžete ho vynechať a drinky si vychutnať so svojimi ratolesťami.

drinky1
Gina Matsoukas

Tieto tri recepty v sebe nesú ideálne kombinácie chutí, a preto verím, že vám zachutia. Takže deti pošlite dnes spať trochu skôr a užite si pekný večer so svojím manželom, partnerom, či priateľmi.

Melónová noc

Budete potrebovať:

2 hrnčeky melónu pokrájaného na kúsky

šťava z 1/2 limetky

0,4 dcl vodky

hrnček drveného ľadu

drinky2
Gina Matsoukas

Príprava je rovnaká pre každý z týchto drinkov a nie je to nič náročné, takže verím, že to zvládnete aj viackrát za večer bez akýchkoľvek komplikácií. Stačí, ak dáte všetky ingrediencie do mixéra, pomixujete pár sekúnd a keď uvidíte, že sa všetko pekne spojilo, nalejete do pohárov.

Ak chcete, aby bol melón tak trochu „mrazivý“, vložte ho pred prípravou na pár minút do mrazničky.

Černicová fantázia

1 a pol hrnčeka černíc (mrazených/čerstvých)

2 lyžice medu

0,4 dcl bourbonu

1 hrnček drveného ľadu

drinky3
Gina Matsoukas

Všetky ingrediencie dáme do mixéra a po pár sekundách mixovania môžeme podávať.

Broskyňové potešenie

2 zrelé broskyne

2 dcl bieleho vína (podľa preferencií)

1 hrnček drveného ľadu

drinky4
Gina Matsoukas

V tomto prípade urobíte najlepšie, ak zvolíte jemné kvetinové biele víno s nádychom broskýň alebo iných kôstkových plodov, ktoré doplnia chuť zrelých broskýň. Zvoľte teda skôr sladšie víno, no chybu neurobíte ani s polosladkým alebo suchým, ak iné doma akurát nemáte. Ak chcete, aby mali broskyne výraznejšiu chuť, môžete ich najskôr trochu opražiť s cukrom. Postup prípravy je rovnaký ako v predchádzajúcich dvoch prípadoch.

drinky5
Gina Matsoukas

Tieto letné drinky, ale aj mnohé iné, môžete po večeroch piť po celé leto. Samozrejme, nezabúdajte na to, že to netreba preháňať. Vyskúšajte tieto skvelé letné drinky pri ďalšej grilovačke s priateľmi alebo s rodinou, určite ich potešíte svojou vynaliezavosťou. Ak ste abstinenti alebo chcete jednoducho potešiť aj osoby, ktoré alkohol nepijú, stačí, ak ho jednoducho vynecháte. Drinky sa razom môžu zmeniť na chutné limonády. Stačí vymeniť alkohol za vodu či minerálku a pridať nejaké tie kocky ľadu. Leto je tu a užiť by si ho mali nielen deti, ale aj rodičia.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), ehow.com

Najnovšie články