Kuracia roláda vo fľaši: Nenechajte si ujsť tento recept, pretože v obchode ju nikde nekúpite

Michal Blaško

Dnes sa naučíme recept na studené predjedlo z kuracieho mäsa. Príprava je skutočne nenáročná a toto jedlo, tiež známe ako tlačenka, bude skvele chutiť s domácim chlebom na raňajky či večeru.

kuracia-rolada-vo-flasi
takprosto.cc

Táto tlačenka je oveľa chutnejšia ako v obchode a má jednu vlastnosť, ktorú tie druhé nemajú. Je zdravá a dobre viete, čo jete.

Na kuraciu rolku vo fľaši budeme potrebovať:

1,3- 1,5 kg kuracieho mäsa (kuracie prsia alebo kuracie stehno)

100 g vlašských orechov

30 g želatíny

2 strúčiky cesnaku

soľ a korenie podľa vlastnej chuti

Postup:

Kuracie mäso narežeme na plátky strednej veľkosti. Pripravíme si väčšiu panvicu či hrniec. Pridáme mäso, trošku vody a korenia. Panvicu prikryjeme vekom. Mäso varíme vo vlastnej šťave, nepridávame žiadny olej. Dusíme približne 35- 45 minút.

kuracia-rolada-vo-flasi1
takprosto.cc

Rozpustíme si želatínu a pripravíme si ju podľa návodu na obale.

kuracia-rolada-vo-flasi2
takprosto.cc

Keď je mäšo hotové, vývar, ktorý z neho ostal, zmiešajte so želatínou. Mäso si dajte do druhej misky. Orechy si zľahka osmažíme na panvici, ktoré neskôr pridáme k mäsu spolu s roztlačeným cesnakom. Zmes si osolíme, okoreníme a zalejeme vývarom so želatínou. Počkáme kým zmes vychladne.

kuracia-rolada-vo-flasi3
takprosto.cc

Zoberieme si čistú plastovú fľašu s odrezaným hrdlom, ktorú naplníme vychladenou zmesou. Fľašu vložíme do chladničky a počkáme kým zmes úplne zatvrdne. Keď je tlačenka hotová, jemne z nej odstránime plastovú fľašu.

kuracia-rolada-vo-flasi4
takprosto.cc

Tento recept môžete spraviť rôznymi spôsobmi, do tlačenky môžete pridať opraženú cibuľu alebo mrkvu. Taktiež môžete použiť hovädzie alebo bravčové mäso.

tlacenka
takprosto.cc

Dobrú chuť!

zdroj: takprosto.cc

Najnovšie články