Starý recept na trubičky s vanilkovým krémom: Ak sa naučíte tento recept od mojej starej mamy, už si ich v obchode nikdy nekúpite

Lucia Mužlová

coolinarika.com

U nás sa tento dezert nazýva aj „krém role“, no môžete ho nájsť aj pod názvom „šamrole“. Aby som vám povedala o čo ide, sú to trubičky plnené krémom. Sú naozaj veľmi chutné a dnes ich už môžete kúpiť hotové v obchodoch, no na tie domáce nemajú. Pripraviť si ich môžete na tohtoročné Vianoce, ale hodia sa aj na oslavy.

kremrole1
coolinarika.com

Budete potrebovať:

500 gramov lístkového cesta

225 gramov krémového syra (Philadephia)

300 ml smotany na šľahanie

2 vanilkové pudingy

750 ml mlieka

4 lyžice cukru

1 vanilkový cukor

100 gramov práškového cukru

1 vajíčko

voda

Postup:

Prvým krokom je, že si uvaríme pudingy klasicky s mliekom a cukrom a necháme ich vychladnúť, občas premiešame, aby sa nám nevytvorila kožka. Rozvaľkáme lístkové cesto. Malo by byť rozvaľkané natenko. Nakrájame ho na prúžky približne 2 centimetre široké, ktoré následne ešte prekrojíme na polovice.

kremrole2
coolinarika.com

Na výrobu budete potrebovať špeciálne rúrky, ktoré zakúpite v každých kuchynských potrebách. Jednotlivé prúžky namotáme na formu a konce dobre pritlačíme.

kremrole3
coolinarika.com

Plech vyložíme papierom na pečenie a vedľa seba poukladáme rolky. Vajíčko si rozšľaháme s lyžicou vody a potrieme každú trubičku, aby bola krásne chrumkavá. Pečieme v predhriatej rúre na 200 stupňov Celzia cca 15 minút dozlatista.

kremrole4
coolinarika.com
kremrole5
coolinarika.com

Upečené trubičky ihneď zložíme z formy a necháme vychladnúť. Medzitým si zmiešame krémový syr s práškovým a vanilkovým cukrom. Do zmesi pridáme vychladnutý puding a celé to dobre premiešame. Smotanu vyšľaháme do tuha a na záver vmiešame do pudingovo krémovej hmoty.

kremrole6
coolinarika.com

Krém dáme do cukrárskeho sáčku a plníme jednotlivé trubičky.

kremrole7
coolinarika.com

Na záver ich vložíme na aspoň hodinku do chladničky a podávame posypané práškovým cukrom. Dobrú chuť.

kremrole8
coolinarika.com

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), coolinarka.com

 

Najnovšie články