Domáci Chai Latte (Masala Chai): Zmes čierneho čaju, korenín a mlieka je to pravé orechové na chladné zimné večery a chutí naozaj vynikajúco

Lucia Mužlová

livesimply.me

Milujem ten pocit, keď prídem domov uzimená a zohrejem sa nejakým fajným nápojom. Na chvíľu sa posadím a vychutnávam. Cez víkend som sa ocitla v kaviarni, kde pracujú zdravotne postihnutý ľudia. Objednala som si čaj latte a bola to naozaj správna voľba. Na druhý deň som si hneď vyhľadala recept a skúsila to doma. Podarilo sa! Prinášam vám teda fantastický recept, ktorý určite odporúčam.

cajlatte4
mariamindbodyhealth.com

Budete potrebovať:

vrecúško čierneho čaju (môže byť aj lyžička sypaného)

1 lyžičku škorice

dva, tri klinčeky

zázvor veľkosti palca

pár guličiek čierneho korenia (ja som pridala aj trochu čili)

štipku muškátového oriešku

100 ml vody

100 ml mlieka

na osladenie cukor, med

tip: pokojne pridajte aj kardamón alebo badián

Postup:

Do hrnca si dáme 100 ml vody a pridáme všetky koreniny a teda: škoricu, klinčeky, nasekaný zázvor a korenie, prípadne čili. Muškátový oriešok nastrúhame a ak máte už mletý, štipku pridajte. Celé to necháme variť a keď bude voda vrieť, necháme ju vrieť cca 5 minút na slabom plameni.

cajlatte2
livesimply.me

Do vriacej vody pridáme vrecúško s čiernym čajom, prípadne jednu lyžičku sypaného čierneho čaju. Zvoľte taký, aký máte. Necháme to celé vrieť ďalších 5 minút. Čaj precedíme cez sitko do pohára.

cajlatte1
livesimply.me

Medzitým si v hrnčeku napeníme mlieko. Ak na to nemáte paru, tento krok môžete vynechať. K čaju pridáme ešte trochu mlieka, ktoré sa nám nenapenilo a ja som čaj ešte raz precedila cez sitko. Trochu som to celé ešte povarila a pridala som čaj k mliečnej pene a posypala trochu škoricou a osladila lyžičkou medu. Tento recept som si hneď zamilovala a verte či nie, poriadne vás v zime zahreje. Veselé ochutnávanie a dobrú chuť.

cajlatte
livesimply.me

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), livesimply.me

Najnovšie články