Kaufland spúšťa skvelú novinku! Zákazníci si budú môcť vlastnoručne načapovať drogériu

Hyriaková Kristína

Foto: Zákupák / Public domain

V poslednej dobe sa mnohí obchodníci a veľké reťazce snažia čo najviac zaistiť prechod na ekologickejšiu stránku veci. Robia tak malí obchodníci, ale aj obrovský predajcovia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Tovar a predaj, najnovšie sa o zmenu snaží aj Kaufland. Pred pár mesiacmi spustili predaj s ekologickými sieťkami na ovocie a teraz sa produkciu odpadu snaží znížiť ešte viac, konkrétne čapovaním drogérie. Keď zákazník minie čistiaci prostriedok či prací gél, donesie si so sebou prázdny obal a opäť ho naplní. Takúto službu ponúka množstvo menších bezobalových obchodov všade po Slovensku.

Foto: pixabay

Nezaostávajú však aj veľkoobchody ako napríklad Metro či najnovšie aj desať predajní siete DM drogerie, ku ktorým by malo v najbližšej dobe pribudnúť ďalších päť prevádzok. Kaufland ponúkne zákazníkom produkty od značky Tierra Verde. Podľa hovorkyne reťazca Lucie Langovej sa neustále snažia hľadať možnosti, ako prispieť k ochrane životného prostredia a v tomto smere vzdelávať aj zákazníkov.

Ilustračná foto: pxhere

Po prvý raz spustí spoločnosť predaj čapovanej drogérie na jar v predajni na Trnavskej ceste v Bratislave. O ďalších prevádzkach sa zatiaľ nevie. O tom, že sa pre Kaufland stáva ekológia prioritou hovorí aj to, že používajú textílie z organickej bavlny. Podľa tlačovej správy ponúkajú zákazníkom textil len z certifikovanej, na ktorú je potrebné spĺňať normu GOTS. Pre Kaufland je získanie GOTS certifikácie súčasťou opatrení udražeteľného manažmentu textílií. V rámci dobrovoľného záväzku Detox Commitment pracuje Kaufland spoločne s dodávateľmi na minimalizácii znečistenia vody a použitia kritických chemických látok, aby čo najviac zamedzili dopad na ľudí a prírodu. K takýmto opatreniam rovnako patrí zmena obalov privátnych textilných značiek z plastových na ekologickejšie materiály.

Najnovšie články