Žiarila najmä Kate s deťmi. Oslavy 93. narodenín kráľovnej Alžbety sa nezaobišli bez výnimočných momentov

Lucia Mužlová

Foto: AP Photo/Frank Augstein

Britská kráľovná Alžbeta II. absolvovala v sobotu oficiálnu oslavu svojich 93. narodenín. Pri tejto príležitosti sa v centre Londýna konala tradičná výročná vojenská prehliadka, informovala spravodajská televízia BBC.

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: AP Photo/Frank Augstein

Na oslave sa spoločne s Alžbetou II. zúčastnila celá kráľovská rodina vrátane vojvodkyne zo Sussexu Meghan. Podujatie bolo jej prvou verejnou akciou od pôrodu prvého syna Archieho pred štyrmi týždňami. Kráľovná sa v svetlobielom kostýme a klobúku previezla v kočiari centrom mesta. Jej manžel – princ Philip – po jej boku chýbal. Philip, ktorý oslávi čoskoro svoje 98. narodeniny, sa na verejných podujatiach už nezúčastňuje. Vyvrcholením celej veľkolepej vojenskej prehliadky bol prelet kráľovskej letky. Kráľovská rodina ju ako každý rok sledovala z balkóna Buckinghamského paláca.

Kráľovná Alžbeta svoje narodeniny oslavuje každý rok dvakrát. V Británii totiž oslavujú panovníci svoje narodeniny tradične vždy druhú júnovú sobotu, keďže vtedy je už v Londýne zvyčajne lepšie počasie. Alžbetine skutočné narodeniny sú pritom 21. apríla. Oslávila ich v súkromí s rodinou. Najkrajším momentom je oficiálne video, ktoré zdieľal aj Kensingtonský palác. Zachytilo Kate, ktorá v náručí drží princa Louisa a pri jej nohách stojí aj princezná Charlotte a princ George. Spolu mávajú zrejme helikoptére, ktorá nad nimi letí. Ako vždy, deti dodali oslave tú najkrajšiu bodku.


Krásnym gestom si kráľovnú Alžbetu uctili aj Meghan s princom Harrym, keď na svojom oficiálnom instagrame zdieľali fotografie z osláv, s krásnym statusom. Všetko najlepšie!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on