75-ročný muž stratil svoju manželku kvôli zákernej chorobe. Teraz má pre všetkých ľudí len jednu prosbu

Hyriaková Kristína

Reprofoto Youtube (Epic News)

Ľudia sú od prírody spoločenské bytosti. Nikto nechce byť sám, máme v sebe zakorenené, že sa chceme stretávať, rozprávať a byť v spoločnosti iných ľudí.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pokiaľ je váš partner aj váš najlepší priateľ a spriaznená duša, asi si bez neho neviete predstaviť svoj život. Pre ľudí je najhoršie ticho, pocit odlúčenia a samota. To je aj prípad 75-ročného Tonyho Williamsa, o ktorom informoval portál Bored Panda. Tony nedávno stratil manželku Jo, ktorá zomrela na rakovinu pankreasu. Zomrela tento rok v máji vo veku 75 rokov. Odvtedy sa Tony cítil veľmi osamelý a skutočnosť, že nedokázal nájsť nikoho, s kým by sa mohol porozprávať, situáciu len zhoršila.

Nikto mu neodpovedal

Tony Williams je 75-ročný fyzik na dôchodku, ktorý so svojou zosnulou manželkou nemohol mať deti. Bez rodiny alebo priateľov v okolí a s pandémiou, ktorá zúrila vo svete, sa doma ocitol sám a čakal na to, kedy mu zazvoní telefón, čo sa však stávalo veľmi zriedka. Vyskúšal niekoľko metód, aby našiel ľudí, s ktorými si môže písať a rozprávať sa. Najprv zverejnil dva inzeráty v miestnych novinách, neskôr rozdával ľuďom vizitky, keď bol na prechádzke. Nikto mu však neodpovedal. Rozhodol sa teda vyskúšať niečo iné a dúfal, že to bude fungovať.

S manželkou boli spriaznené duše

Do svojho okna zavesil plagát. „Stratil som Jo, moju milú manželku a spriaznenú dušu. Nemám priateľov a nikoho, s kým by som sa mohol rozprávať. To ticho 24 hodín denne sa mi zdá nekonečné a je to neznesiteľné. Nemôže mi niekto pomôcť?“ napísal na plagát. Tony sa prvý raz stretol s Jo, ktorá bola tajomníčkou, pred viac ako 35 rokmi v bare. Spoločne strávený čas v manželstve bol podľa Tonyho slov dokonalá harmónia. Ich vzťah bol veľmi jednoduchý a prirodzený, ako keby sa poznali celý život. Boli k sebe otvorení, jednoducho ozajstné spriaznené duše.

Zostal sám

„Jo bola moja najlepšia kamarátka a mali sme krásny život. Ale teraz som úplne sám. Moja úžasná žena práve zomrela a ja nemám nikoho. Všetko, čo chcem je, aby niekto videl plagát a zavolal mi. Chcem len pekný rozhovor, aby som nebol celý deň ticho.“ Obaja žili v Kempley vo Forest of Dean asi 25 rokov, potom sa presťahovali do East Hampshire, aby mohla byť Jo bližšie k svojej sestre. Avšak, čoskoro na to Jo ochorela a zomrela iba 9 dní po diagnostikovaní rakoviny pankreasu.

Obaja trávili večery spoločným varením, smiechom, počúvaním hudby, a to niekedy aj niekoľko hodín vkuse. Tony vysvetlil, že to bol vrchol ich dňa po náročnom pracovnom dni. Zdá sa, že plagát zaúčinkoval, pretože teraz o Tonyho nápade píše množstvo médií. Zostáva len dúfať, že už sa nebude nikdy cítiť osamelý a že mu budú ľudia skutočne volať a snažiť sa s ním udržať kontakt. Nikto z nás predsa nechce byť sám.

Najnovšie články