Dievčatko s autizmom nosí dookola tie isté šaty. Pomoc jej poskytli cudzí ľudia, no aj firma, ktorá ich vyrába

Monika Miková

Foto: pxhere

Vyčariť úsmev na tvári dieťaťa je to najkrajšie, čo môžete urobiť obzvlášť, ak váš potomok trpí závažným ochorením. Je to i prípad Kate, o ktorej nedávno informoval portál Bored Panda. Jej malá dcérka Elsie žijúca s diagnózou autizmu, mala len jednu prosbu. Prečítajte si článok a zistíte, či sa jej splnila.

Článok pokračuje pod videom ↓

Deborah Price bola doslova prevalcovaná srdečnosťou ľudí prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Stalo sa tak potom, čo uverejnila príspevok s prosbou o detské šaty. Prečo práve šaty spustili vlnu srdečnosti? Deborah poprosila ľudí, aby ju nesúdili. Jej veľmi dobrá priateľka má roztomilú dcérku Elsie, žijúcu s diagnózou autizmu. Dievčatko malo jedny sivé šaty so srdiečkom, ktoré boli úplne obyčajné, no zároveň výnimočné. Boli jej najobľúbenejšie a tak ich nosila takmer všade, od prechádzok v parku, rodinných osláv až po práce v záhradke.


Šaty si už toho odžili skutočne veľa a ich životnosť sa krátila. Mama si však nepamätala, v ktorom obchode ich kúpila a bola by to veľmi veľká náhoda, ak by to toľkých rokoch ešte stále predávali také isté šaty. Práve preto sa rodinná priateľka Deborah rozhodla o uverejnenie prosby, s kúpou rovnakých šiat od hocikoho. Len niekoľko minút po uverejnení príspevku sa rozpútalo komentovanie a zdieľanie zo všetkých strán.

Nečakaný komentár

„Zdravím Deborah, síce sme tento typ šiat už vyradili z našej ponuky, posnažíme sa pomôcť priateľkinej dcérke. Nemôžem to síce garantovať, ale oslovíme všetkých našich dodávateľov, či náhodou nemajú ešte niekoľko kusov z týchto plážových šiat,“ napísal obchodný reťazec Next, ktorý šaty predával a dodal: „Prosím, mohli by ste nám dať aj kontakt priamo na matku dievčatka, náš tím určite niečo pre dievčatko nájde“.

Vyčarili ste úsmev na tvári malého dievčatka

Deborah bola šokovaná odozvou a napísala: „Len včera som uverejnila príspevok so zvláštnou prosbou a dnes mi ľudia posielajú kontakty na firmu, ktorá šaty vyrobila. Sú dokonca ochotní vyrobiť ďalších pár rovnakých kusov pre Elsie. 16-ročná Mila nám poslala svoje šaty. Povedala nezáleží na tom, že budú Elsie veľké, dorastie do nich za pár rokov.“ 

Do komentárov sa zapojila i Kate, matka dievčatka: „Som vám všetkým nesmierne vďačná. Elsie by vám rada vyjadrila svoje obrovské, obrovské ďakujem za pomoc pri pátraní po je šatách, šatách so zlomeným srdcom.“

Najnovšie články