To, čo robila bolo vraj nevhodné. Mladú mamičku z dvomi deťmi vyhodili z bazéna kvôli tejto absurdite

Gabriela Kinčoková

Foto: youtube screenshot

Dojčenie na verejnosti je stále téma, ktorá je najviac rozoberaná spoločnosťou a najmä matkami. Aj po niekoľkých rokoch sa nájdu ľudia, ktorí hrubo a vulgárne odsudzujú ženy, ktoré dojčia svoje deti na verejnosti. Blíži sa leto a s ním bude dojčenie dieťaťa čoraz ťažšie. Každý má právno plnohodnotne navštevovať nákupné centrá či kúpaliská a rovnako aj dojčiace mamičky. To, čo sa však stalo mladej mamičke, ktorá dojčila dieťa na kúpalisko je doslova odporné, informuje portál scarymommy.

Mladá mamička Misty z Texasu trávila horúce dni so svojou rodinou na kúpalisku. Jej najmladší syn, ktorý má len 10 mesiacov dostal hlad a tak sa ho Misty rozhodla nakŕmiť. Urobila len to, čo by urobila každá matka – začala svojho syna dojčiť. To však ešte netušila, že to niektorým ľuďom bude vadiť až tak, že ju vyhodia z priestorov pri bazéne.„Prišiel ku mne plavčík a povedal, že buď prestanem dojčiť alebo mám odísť. Povedal, že to čo robím je proti ich politike,“ povedala pre scarymommy mladá mamička. Je to naozaj diskriminujúce pretože mamičky majú právo dojčiť na verejnosti vo všetkých 50-tich štátoch Spojených štátov.

STAND FOR NOTHING AND YOU’LL FALL FOR ANYTHING! I got kicked out of Nessler Family Aquatica In TEXAS CITY today for…

Gepostet von Misty Daugereaux am Sonntag, 9. Juni 2019

„Dal mi ultimátum. Buď sa zakryjem alebo mám odísť. Povedala som mu nech mi ukáže, kde vo svojej politike má napísané, že nemôžem dojčiť na verejnosti a ja odídem. Bola to čisto ich politika. Nakoniec som jej povedala, že môže zavolať kohokoľvek chce, ale ja neodídem,“ dodala. To, čo sa však stalo potom, prekročilo všetky hranice.

Plavčík zavolal miestnu políciu a tí nakoniec donútili Misty a jej deti opustiť bazén. „Samozrejme, že nechcem aby sa každý muž v bazéne na mňa pozeral, ale keď je moje 10-mesačné dieťa hladké, tak ho nakŕmim,“ povedala Misty. Po tom, čo sa ocitlo na internete video zo záznamu kamery, vydala Texaská polícia svoje vlastné vyhlásenie. Ľudia na sociálnych sieťach spustili na prístup polície a zamestnancov kúpaliska vlnu kritiky. „Ospravedlňujeme sa zato ako sa zaobchádzalo s Misty Daugereauxovou pretože je jasné, že bola urazená tým ako sa s ňou zaobchádzalo. Mestské politiky sa preskúmajú a ak bude potrebné, zmenia sa. Akékoľvek nedostatky, ktoré zamestnanci majú budú riešené ďalším vzdelávaním,“ napísali vo vyhlásení.

0
Komentovať