Zamestnanci zostali v šoku. Šéf im rozdal bonusy a z mnohých sa stali milionári

Hyriaková Kristína

Foto: Twitter (thehutgroup)

Zakladateľ skupiny Hut Group daroval svojim zamestnancom milióny libier potom, čo bola jeho firma v septembri uvedená na trh s akciami ako jedna z najväčších v britskej histórii.

Miliardár, podnikateľ Matthew Molding dal svojim zamestnancom 21 miliónov libier potom, čo ceny akcií skupiny The Hut Group prudko vzrástli. 48-ročný mladík, ktorý svoju spoločnosť založil s Johnom Gallemorom v roku 2004, nazbieral za posledných 16 rokov neuveriteľné bohatstvo. Ako uvádza portál Mirror. Firma predáva celý rad produktov od kozmetiky až po proteínové doplnky.

Raketovo vyrástli

Napriek tomu, že skupina The Hut Group bola uvedená na trh cenných papierov v septembri, raketovo vyrástli a vyniesli spoločnosti rekordné sumy. Štvornásobný otec Matthew Molding je workoholik a všetko riadi takmer výhradne cez svoj mobilný telefón. Svoj deň si nevie predstaviť bez kávy. Je šťastne ženatý a má mimoriadne dobré zdravie a kondíciu. Nedovolí, aby mi jeho pracovná záťaž prekážala v posilovaní.

Trávi čas s rodinou

Stará sa tiež o to, aby si našiel čas na luxusnú dovolenku v exkluzívnych letoviskách na Maldivách so svojou manželkou a deťmi. Svoj deň začína o šiestej ráno a nikdy nezabudol na to, odkiaľ prišiel. Venoval dva milióny libier pracovníkom v prvej línii. Magnát ubezpečil, že podporuje tých, ktorí stoja za úspechom jeho podnikania, svojich zamestnancov. Tento rok sa z mnohých z nich stali milionári.

Jedna žena dokonca zarobila toľko peňazí, že mohla odísť do dôchodku, a to má iba 36 rokov. Matthew vie, že nikto nie je dokonalý a že podnikanie je vrtkavé, ale chce zdieľať svoje bohatstvo s ľuďmi, ktorí si to zaslúžia. Peniaze rozdal stovke zamestnancov, ktorí si teraz môžu dovoliť oveľa viac, ako sa im kedy snívalo.

Najnovšie články