Maroš Kramár prekročil všetky hranice. V Inkognite šteklil maskérku na zadku, JOJ-ka to celé odvysielala

Hyriaková Kristína

Reprofoto youtube: Televízia JOJ

Žijeme v dobe, kedy sa vo veľkom rieši feminizmus a správanie ľudí na pracovisku. Všímame si, že niektoré veci nám prišli úplne bežné, no postupom času zisťujeme, že to určite nie je normálne a bežné.

Televízia JOJ je pod paľbou v kritiky kvôli epizóde Inkognita, ktorú odvysielala v pondelok večer. V záverečných titulkoch zverejnili záber z príprav natáčania, kde môžeme vidieť, ako herec Maroš Kramár šteklí maskérku prstom po zadku. Na tento fakt upozornila Katarína Danová, ktorá bola obeťou sexuálneho zneužívania Chachaland.

Reagovala aj Zuzana Kovačič Hanzelová

„Tv JOJ príde tak v pohode, že Maroš Kramár sexuálne obťažuje maskérku pri práci, že to ešte dajú do tituliek a veselo odvysielajú. Samozrejme ostatní účinkujúci sa veselo smejú. Aby sme si náhodou nemysleli, že sme tu ohľadom práv žien nejako pokročili. Grc na kvadrát,“ napísala. Príspevok zdieľala aj novinárka denníka SME, Zuzana Kovačič Hanzelová, ktorá už dlhšiu dobu rieši nielen rovnoprávnosť žien, ale aj správanie sa ľudí na pracovisku a feminizmus celkovo.

Ľudia sú pohoršení

„V ktorom vesmíre je normálne sa takto správať prosím vás? Maroš Kramár už zaregistroval, že nie sú 90. roky? Čo si to dovoľuje? A keď to niekto strihal, vysielal, režíroval, schvaľoval, to sa tam z tých desiatok ľudí nenašiel jediný jeden, čo by povedal – ľudia ste normálni?“ reagovala na svojom Facebooku. Pod jej reakciou sa hneď spustila vlna komentárov, kde sú pohoršení aj ďalší ľudia, niektorí tvrdia, že to je v prípade Inkognita úplne normálne a smutné je, že ľudia sa na tom ešte bavia.

Je vhodné dať niečo takéto do vysielania?

V komentároch sa objavila aj poznámka o tom, že nemôžeme vedieť, aký je vzťah medzi maskérkou a Marošom Kramárom a že možno sú takéto prejavy medzi nimi normálne. Tento komentár sa však stretol s jednoznačným nepochopením, pretože je jednoznačné, že takéto prejavy by nemali byť normálne a už vôbec by sa nemali šíriť v televízii.

Ženy nesmú zostať ticho

Našlo sa aj množstvo ľudí, ktorí tvrdili, že maskérka sa mala voči jeho správaniu ohradiť, avšak to nie je až také jednoduché. Ženy často nevedia, ako majú v takýchto prípadoch reagovať a obávajú sa, že budú vyzerať zle pred očami druhých a na druhej strane to často tak zaskočí, že reagovať ani nedokážu. Na druhej strane sa stretávame s názorom, keď niektorí muži a aj niektoré ženy tvrdia, že o chvíľu bude sexuálne obťažovanie aj to, keď chlap žene podrží dvere.

Je potrebné povedať, že každý z nás má meter nastavený inak. Niektorej žene prekáža, keď má muž v práci nemiestne poznámky na to, aké krátke má šaty alebo sukňu, na druhej strane sú ženy, ktoré sa nad tým ani nezamyslia. Dôležité je nebyť ticho, pokiaľ vám je niečo takéto nepríjemné a na rovinu to povedať a netváriť sa, že je to v poriadku.

Najnovšie články