Oženil sa v 13, bol proti sexu, ale spával nahý vedľa ženy. Šokujúce detaily o osobnom živote Mahátmá Gandhího

Zuzana Fulopova

Život Mahatma Gándího bol nepochybne zvláštny hlavne vďaka jeho názorom na sexualitu. Bol zástancom cudnosti a rovnako svojim nasledovníkom odporúčal sexuálnu zdržanlivosť, a to dokonca aj pokiaľ boli manželia. Aby skrotil svojho ducha, zvykol spávať nahý vedľa tak isto nahej ženy. Naozaj išlo o skúšku alebo za tým bolo niečo iné?

Článok pokračuje pod videom ↓

Mahatma Gandhí sa narodil v Indii a už ako 13-ročný sa oženil so 14-ročnou dievčinou menom Kasturba. Napriek svojmu mladému veku viedli normálny manželský život v rodičovskom dome a zanedlho Kasturba otehotnela. Jedného dňa sa však udiala udalosť, ktorá navždy zmenila Gándiho život.

V čase, keď jeho otec ležal na smrteľnej posteli a umieral, Gándhi sa venoval svojej manželke. Táto udalosť ním natoľko otriasla, že prepadol hlbokému pocitu viny a k odporu k sexuálnemu životu. Odvtedy si sex spájal so smrťou svojho otca.

Od tohto momentu sa Gándhí vyhýbal praktizovaniu sexuálneho života. Vo veku 30 rokov sa stal dobrovoľníkom v nemocnici, v ktorej pomáhal britskej armáde v Južnej Afrike a tu zároveň našiel svoje poslanie – šíriť myšlienku skromnosti a cudnosti.

V 38 rokoch sa zasvätil duchovnému životu a zložil sľub cudnosti. Začal hlásať myšlienku slobody a čistoty. Presadzoval dokonca názor, že ak by už bola medzi dvoma pármi svadba nevyhnutná, mali by sa vzdať sexuálneho života.

Založil ashrami, t.j. komunity, kde začal presadzovať a experimentovať so sexuálnou abstinenciou. Chlapci a dievčatá sa museli sprchovať spoločne, avšak akýkoľvek dotyk či nevhodná konverzácia bola prísne zakázaná. Zároveň manželia museli žiť oddelene a vyhýbať sa akýmkoľvek intímnostiam. Napriek všetkému však sám tieto pravidlá porušoval. Ľudia mu vyčítali, že on sám sa častokrát kúpe a spí so svojou sekretárkou Shusilou Nayarovou. Ako sám ale tvrdil, nikdy nezistil, či sa kúpe nahá alebo v spodnom prádle, pretože pri spoločnom kúpeli mal zatvorené oči. Gándhí podľa pravidiel zakazoval manželom spať spolu, avšak sám spal s mnohými ženami, čo vyvolalo žiarlivosť v komunite. Na svoju obhajobu tvrdil, že so všetkými ženami iba spal na jednom lôžku, bez fyzického kontaktu.

View this post on Instagram

. امروز سی ام ژانویه سالروز درگذشت مردی برای تمام فصول، ماهاتما گاندی بزرگ، پدر ملت هندوستان و معلم بزرگ اخلاق و صلح است ماهاتما گاندی یک رهبر برجسته‌ی سیاسی در هند بود که برای استقلال هند مبارزه کرد. او اصول غیر خشونت‌آمیز و نافرمانی‌های صلح‌آمیز را استفاده می کرد و سرانجام در سال ۱۹۸۴ توسط یک متعصب کشته شد. در هند، لقب "پدر ملت" به وی داده شده است . سخنان و نصایح این بزرگوار الگوی خیلی از آزاداندیشان عالم بوده، افسوس که در عصر حاضر جای خالی چنین نیک مردانی احساس میشود(لطفا صفحه را ورق بزنید و کل سرمایه ی این مرد را قبل از مرگ مشاهده کنید🙏) . در صورت تمایل سخنی از این بزرگوار کامنت بذارید . زندگی نامه ماهاتما گاندی در کامنت ها 👇👇👇👇

A post shared by ضیاگرام (@_ziagram) on

Koniec 40. rokov privial do Indie moslimský separatizmus, ktorý vyžadoval silnejšie obete. 33-ročná Shusila bola nahradená jeho 18-ročnou neterou Manu, pričom vyžadoval, aby s ním spala nahá. ,,Musíme našu čistotu podrobiť skúške,“ tvrdil Gándhí.  Pre tieto praktiky začal byť čoskoro kritizovaný. Neskôr sa učiteľ usadil v ašhrame spolu s Manu a ďalšou mladou ženou Abha, s ktorými zdieľal lôžko až do roku 1947, teda do roku predtým, ako bol zastrelený.

Napriek tomuto excentrickému životnému štýlu bol Ghándi významnou osobnosťou v dejinách Indie. Bol zástancom mieru a mnohí ho pokladali dokonca za svätca, napriek jeho vízii čistoty, ktorá bola nejednoznačná. A čo si myslíte vy o jeho učení? Podeľte sa s nami v komentároch.

Pozri aj: Tajomstvo odhalené! Toto je dôvod, prečo princ William nenosí svadobnú obrúčku

                                                                                                                            Zuzu, ofigenno.com

Najnovšie články