Toto je dôvod, prečo si kráľovské deti George a Charlotte nikdy neotvoria svoje vianočné darčeky ako iné deti

Monizz

V poslednom čase sa so správami z britskej kráľovskej rodiny roztrhlo vrece. Okrem tretieho potomka Williama a Kate, kráľovského výročia sobáša či zásnub, sa nehovorí o ničom inom, len o tom, ako bude prebiehať svadba a kto s kým bude na Vianoce.

Článok pokračuje pod videom ↓

V dôsledku nabitého programu, kedy sa Windsorovci nezastavia a navštevujú jedno podujatie za druhým, akosi pozabudli aj na prípravy vianočných sviatkov. Veď ako každá rodina, aj tá kráľovská ich slávi a nie hocijako!

Musia sa dodržiavať

Vianočné tradície sú v kráľovskej rodine už od nepamäti. Preto sa štedrý deň začína spoločnou rannou bohoslužbou v kostole sv. Marie Magdalény v Sandringhame. Tento zvyk je tu už tak dlho, ako stojí snáď samotný Sandringham, konkrétne ešte zo 16. storočia, a tak sa ho nikto neopováži porušiť. Koniec koncov, kráľovná by nad tým zrejme tak či onak neprižmúrila oko. Na tradície si totiž poriadne potrpí a vôbec sa tým netají.

Keďže ráno sa pre celú kráľovskú rodinu začína omšou, deti ani žiaden z členov rodiny si vianočné darčeky nemôže otvárať tak, ako je v Británii zvykom – teda ráno. Kráľovská rodina na svojej webovej stránke uvádza, že tradíciu otvárania vianočných darčekov čerpá z nemeckých koreňov, a teda až po štedrovečernej večeri. Aby deti mohli prísť k darčekom a odbaliť si ich, najprv musí zazvoniť zvonček, ktorý ohlási príchod Ježiška. Celkom pekný zvyk, no nie?

Princ George aj princezná Charlotte si budú musieť aj tento rok počkať ešte aspoň o niekoľko hodín dlhšie ako ich kamaráti z väčšiny anglických rodín. Napriek tomu to na atmosfére vianočných sviatkov nič nemení. Koniec koncov, veď ani u nás sa to nerobí inak! Ako a kedy otvárate darčeky u vás doma? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Prúžky papiera obmotala okolo drevenej špajdle a vďaka špeciálnemu postupu vytvorila niečo, čo zvládne vyrobiť každý bez rozdielu veku

zdroj: babskeveci.sk (M), rd.com