Ani zďaleka nebude taká honosná ako Williamova a Kateina! Harryho svadba bude v televízii, zaplatí ju kráľovská rodina hlavný družba princa bude…

Monizz

Po prvýkrát sa stretli len pred rokom a už sú aj zasnúbení. Rýchle a emotívne zásnuby princa Harryho s herečkou Meghan Marklovou pobláznili celý svet a nielen Británia je zvedavá, ako bude kráľovská svadba vyzerať. Podľa všetkého sa však svadbe princa Williama s Kate Middletonovou nevyrovná.

Článok pokračuje pod videom ↓

Svadba by sa mala konať v máji budúceho roku, no presný dátum ešte Kensingtonský palác neupresnil. Vojvodkyňa Catherine môže len dúfať, že novonarodené bábätko jej nezačne na rukách plakať priamo počas obradu. Pár by sa mal zosobášiť v kaplnke sv. Juraja, ktorá sa nachádza v kráľovskej rezidencii. Je oveľa menšia ako Westminsterské opástvo, kde sa brali Kate s Williamom a ešte menšia ako Katedrála sv. Pavla, kde si princ Charles vzal princeznú Dianu. Našťastie pre Britov – svadba bude zaznamenaná v televízii. Kráľovná na to dala svoje zvolenie.

Nechcú verejnosť, no budú verejní

Mladomanželia si želali svadbu v kruhu rodiny a najbližších a kaplnku si vybrali preto, aby svadba bola rodinnejšieho charakteru. Z toho však vzišlo, keď súhlasili s tým, že celý obrad bude premietaný do sveta prostredníctvom televízneho prenosu. Najnovšie sa dohodli tak, že zo súkromia nebude nič, pretože svet sa dožaduje po všetkom, čo je so svadbou spojené. Úbohá Meghan tak spolu so svojim nastávajúcim už dnes chystá plán, ako zapojiť do osláv celú verejnosť.

Za kráľovskú svadbu zaplatí kráľovská rodina. Rovnako to bolo aj pri svadbe Kate a Williama, kde väčšiu výdavkov cvakala kráľovná. Len v tomto roku boli príjmy kráľovnej viac ako 108 miliónov dolárov, preto zaplatiť honosnú svadbu druhého vnuka zrejme nebude problém. Aj Harry potom od babičky dostane titul – tradične to tak býva, keď sa potomok kráľovskej rodiny ožení. Pravdepodobne sa bude nazývať vojvodom zo Sussexu a jeho manželka bude na tom rovnako. K titulu im pribudne aj oslovenie Jeho/Jej kráľovská výsosť.

https://www.instagram.com/p/BcKGKmknji6/?taken-by=whenharrymetmeghan

Ceremónia nebude na výchyr

Zatiaľ čo Kate si oslavy „zaslúžila“, Meghan sa bude musieť uskromniť. V jej prípade by sa nemala svadba propagovať tak okato už len z toho titulu, že je rozvedená a takéto sobáše boli v minulosti úplné tabu. Ich svadba sa teda bude viac ponášať na svadbu Charles a Camilly, ktorí sa zosobášili pomerne potichu a v súkromí.

Vojvodkyňa Catherine pritom nebude v popredí na svadbe svojho vysmiateho švagra. Podobne, ako to bolo na svadbe jej sestry Pippy, ani tu sa nechce strkať dopredu, aby nezatienila nevestu, hoci si sama nepripadá až taká zaujímavá. Faktom však je, že kde sa objaví Kate, tam sú aj fotoaparáty a mapujú všetko, čo má na sebe, ako sa zatvári a čo urobí. V tomto duchu sa bude Kate držať vzadu. Družbom a družičkou budú pravdepodobne princ George a princezná Charlotte, ako jediní malí príbuzní princa Harryho.

https://www.instagram.com/p/BcQGWc9nU9L/?taken-by=whenharrymetmeghan

Oslava v banánových chutiach

Po svadbe sa bude konať oslava a tá sa nezaobíde bez obľúbeného ovocia Harryho aj Meghan. Tým sú bezpochyby banány. Princ Harry sa láskou k sladkým plodom netají a preto šéfkuchári už teraz špekulujú, ako zakomponovať banány do čo najväčšieho počtu jedál a hlavné zákuskov. O výzdobu sa postarajú prvotriedni dizajnéri. Nuž, nám neostáva iné, než tešiť sa, čo z toho všetkého vzíde.

https://www.instagram.com/p/BcVGgvSnrf5/?taken-by=whenharrymetmeghan

Pozri aj: Prúžky papiera obmotala okolo drevenej špajdle a vďaka špeciálnemu postupu vytvorila niečo, čo zvládne vyrobiť každý bez rozdielu veku

zdroj: babskeveci.sk (M), redbookmag.com