Princezná Diana povedala pri oltári zlé meno ženícha. 17 prešľapov na kráľovských svadbách, o ktorých ste netušili

Monizz

Trapasy sa dejú na dennom poriadku a svoje obete si nevyberajú. Platí to aj v prípade kráľov, kráľovien, princovprincezien. Môžu mať aristokratické pôvody, no tragédie ani trapasy sa im nevyhýbajú tak isto ako ani nám, bežným smrteľníkom.

Článok pokračuje pod videom ↓

https://www.instagram.com/p/BM-_5sGBeeL/?tagged=williamandkatewedding

Koniec koncov, aj oni k nám patria. Ibaže majú niektoré výhody, ktoré získavajú jednoducho preto, že sa do kráľovskej rodiny narodili alebo dostali. Toto je top nezdarov na kráľovských svadbách.

Kráľovské svadobné trapasy

Princ William bol na svojej vlastnej svadbe totálne vyčerpaný. Spal ledva 5 hodín a prejavilo sa to aj na jeho zjave počas svadby. Ak sa pýtate prečo, dôvodom sú Briti. Tí celú noc pred svadbou skandovali neďaleko jeho spálne a kričali mu do okna povzbudivé slová. Milá, takáto podpora.

Tiara kráľovnej Alžbety II. sa pred svadbou zlomila. Túto tiaru vyrobil ešte v roku 1919 kráľovský klenotník pre jej matku kráľovnú Máriu. V to ráno roku 1947, kedy sa Alžbeta vydávala za princa Philipa, sa tiara jednoducho zlomila pri tom, ako nevestu česali a snažili sa jej ju zakomponovať do účesu. Tiara bleskovou rýchlosťou putovala ku kráľovskému klenotníkovi, ktorému sa ju podarilo na poslednú chvíľu opraviť.

Na svadbe princeznej Diany a princa Charlesa bolo toľko nezdarov, že ich je takmer nemožné spočítať. K tým najväčším však patrí to, ako si princezná Diana v strese poplietla Charlesovo meno. Namiesto Charles Philip Arthur George, ho oslovila Philip Charles Arthur George. Nuž, nečudo. Pri toľkých menách by ostala popletená snáď aj kráľovná.

View this post on Instagram

29 July 1981: The beautiful 20 year old bride Princess Diana smiles lovingly at her husband while standing at Buckingham Palace's balcony after the end of their fairytale wedding ceremony ■ 29 يوليو 1981: العروس الجميلة ذات العشرون ربيعا تنظر بحب إلى زوجها بينما يقفان على شرفة قصر باكينغهام في لندن للترحيب بالحشود الغفيرة التي احتشدت عند بوابة القصر لرؤيتهما بعد انتهاء مراسم زفافهما اﻷسطوري ■ #princessdianaforever #humanitarian #princessofwales #princessdiana #gb #hertruestory #kensingtonpalace #uk #thebritishroyalfamily #theroyalfamily #thebritishmonarchy #queenofhearts #instagood #instaroyal #instalike #di #fashionicon #peoplesprincess #style #glamorous #icon #foreveryoung #uk #الأميرة_ديانا #أميرة_ويلز #أميرة_القلوب #الأميرة_ديانا_لﻷبد #بريطانيا

A post shared by Princess Diana Forever (@princess.diana.forever) on

Princ Charles to Diane nechtiac oplatil, keď pri sľuboch nepoužil formulku vernosti „tebe“ ale „vám“, čo v kontexte celých sľubov vyznelo tak, že prsteň nedáva neveste, ale krajine.

Úbohá princezná Diana mala na hlave celý deň ťažkú tiaru, ktorú akosi neprispôsobili veľkosti jej hlavy. Jej brat si na tieto okamihy spomínal až neskôr, keď prezradil, že Diane išla po celý deň prasknúť hlava. Keď si tiaru z hlavy zložila, mala na pokožke tmavé priehlbiny. Následne si ju nechala upraviť na svoju veľkosť.

Pri svadbe Williama a Kate sa vystrašil kráľovský kôň, na ktorom aktuálne nikto nesedel. Ako je to možné, dodnes netušíme, no faktom je, že počas po príchode, kedy dav jasal a čakal na prvý manželský bozk, kôň sa splašil, prebehol okolo mladomanželov práve vchádzajúcich do paláca a trielil preč. Kde a kto ho zastavil sa už nevie, podstatné bolo, že nešťastné zviera nikoho nezranilo.

Princezná Diana mala šaty celkom pokrčené. Kým stihla prísť do kostola, bolo po sukni. Stiesnený kočiar spravila svoje a kým sa tak stihla dostaviť do katedrály, šaty aj vlečka boli neslávne pokrčené.

View this post on Instagram

29 July 1981: Princess Diana steps out from the royal open carriage with the help of Prince Charles upon arrival at Buckingham Palace for their wedding reception ■ 29 يوليو 1981: اﻷميرة ديانا تخرج من العربة الملكية بمساعدة زوجها اﻷمير تشارلز للدخول إلى قصر باكينغهام وحضور حفل الاستقبال ومأدبة الغداء، بعد انتهاء مراسم الزفاف اﻷسطوري ■ #princessdianaforever #humanitarian #princessofwales #princessdiana #gb #hertruestory #kensingtonpalace #uk #thebritishroyalfamily #theroyalfamily #thebritishmonarchy #queenofhearts #instagood #instaroyal #instalike #di #fashionicon #peoplesprincess #style #glamorous #icon #foreveryoung #uk #الأميرة_ديانا #أميرة_ويلز #أميرة_القلوب #الأميرة_ديانا_لﻷبد #بريطانيا

A post shared by Princess Diana Forever (@princess.diana.forever) on

Trapas na svojej svadbe zažila aj Maria Antointetta, ktorej boli malé vlastné svadobné šaty. Ako je to možné? Nikto nevie. Podľa historiek to bolo preto, lebo Maria Antoinetta si myslela, že je štíhlejšia, než naozaj bola a šaty si nechala ušiť s menším korzetom vo viere, že ju obopne. Nestalo sa. Korzet bol primalý a Mariu Antoinettu stiahol akurát tak, že rozdeľujúce sa šnúrky museli pozakrývať množstvom ozdôb a šperkov. No a všetci zainteresovaní sa mohli čudovať že sa nezadusila!

Kráľ Juraj IV. sa na svojej vlastnej svadbe zasa tak opil, že sa pred svadobnou nocou nezmohol na nič a ušiel. Okrem toho si bral za manželku Karolínu, ktorá bola jeho priamou sesternicou. Aby toho nebolo málo, nikdy predtým ju nevidel, no so svadbou súhlasil, pretože mal dlhy a ona bola na tom finančne mimoriadne dobre.

Družička princeznej Diany počas pochodu spadla a to tak nešťastne, že sa na zemi rozpleštila ako žaba. Navyše stúpila Diane na vlečku a takmer jej ju strhla. Aby toho nebolo málo, dievča sa srdcervúco rozplakalo.

No a legendárna je aj družička Kate Middletonovej, ktorá sa počas mladomanželského bozk zatvárila mimoriadne výrečne. Veď posúďte sami.

Pozri aj: Rodičia spolužiakov malého princa už nemusia bojovať za jeho vylúčenie. Britské úrady včera zatkli muža, ktorý chcel Georgea uniesť

zdroj: babskeveci.sk (M), redbookmag.com