Vojvodkyňa Kate opäť prekvapuje! V poslednom čase sa v spoločnosti veľmi často ukazuje s niečím, čo patrilo kedysi princeznej Diane

Monizz

Vojvodkyňa Catherine je zo dňa na deň krajšia a tehotenstvo jej očividne prospieva. Pravidelne sa začala zúčastňovať oficialít a plní si tak svoje povinnosti napriek tomu, že by sa mala trochu viac šetriť. Ako matka budúceho následníka trónu je v pozícii, že si to môže dovoliť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Kate však nezaháľa a možno aj preto, aby nerozhnevala prísnu kráľovnú, absolvuje s manželom a niekedy aj sama čoraz viac oficiálnych návštev, recepcií či večerí. Najnovšie sa ukázala opäť prekrásna ako vždy. Na hlave mala tiaru z klenotnice princeznej Diany, ktorú nosí očividne mimoriadne rada.

Obľúbený šperk?

Len pár hodín dozadu sa vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge zúčastnili každoročnej diplomatickej večere konajúcej sa v tomto čase, na ktorej Kate doslova žiarila. Oblečené mala jednoduché korálikové šaty v svetlej farbe, na krku mala diamantový náhrdelník, perlové náušničky a tiaru. Tá sa stala zrejme jej obľúbeným kúskom. Princezná Diana na ňu svojho času nedala dopustiť rovnako, ako jej nevesta dnes.

Nie je to totiž po prvýkrát za posledné mesiace, čo si Catherine nasadila tiaru na hlavu. Naposledy ju mala v júli počas štátnej večere, na ktorej Buckingkamský palác hostil kráľa Felipeho a kráľovnú Letiziu zo Španielska. Vtedy ju mala k povestným ružovým šatám, na ktorých sa niektorým konzervatívcom nepozdával hlbší výstrih.

V roku 2016 ju mala na hlave hneď niekoľkokrát. Pri rovnakej príležitosti ako včera a takisto viackrát počas roka. Hoci bola tiara jednou z favoritiek princeznej Diany, v skutočnosti ju vyrobili ešte v roku 1614 priamo pre kráľovnú Máriu, matku kráľovnej Alžbety II. Bola vyrobená kráľovským klenotníkom, pričom ten sa na prianie kráľovnej matky inšpiroval diadémom, ktorý vlastnila jej babička princezná Augusta z Hesse. Po smrti kráľovnej Márie v roku 1953 odovzdali diadém ako dedičstvo jej staršej dcére Alžbete II. Tá ho potom darovala svojej neveste Diane, no a po nej ho zdedila v súčasnosti najpopulárnejšia členka kráľovskej rodiny – vojvodkyňa z Cambridge.

A hádam aj právom, pretože ak mal byť šperk dedičstvom po Diane, rozhodne sa ku Kate hodí viac než ku komukoľvek inému. Tá sa, podobne ako jej svokra, zaujíma o charitatívne diela a mimoriadne pozitívne vplýva na britský ľud, ktorý ju doslova miluje. A nielen ten.

Je otázne, aké sympatie vzbudí vo verejnosti nastávajúca členka rodiny Meghan Marklová, ktorá oproti typicky anglicky elegantnej Kate pôsobí až mimoriadne zvodne a exoticky. Muži na celom svete ju milujú už teraz – pre jej podmanivé oči a ženskosť. Britom však takáto krása až tak nevonia, uprednostňujú skôr konzervatívnejšie dámy. Čo si myslíte vy?

Pozri aj: Manželia sa fotili na tom istom mieste každý rok. Posledná fotografia, ktorú sa podarilo odfotiť, však hovorí za všetko

zdroj: babskeveci.sk (M), redbookmag.com

Najnovšie články