Zháňate živý vianočný stromček? Pozrite si prehľad cien a druhov v obchodoch

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Hoci mnohí ľudia v dnešnej dobe už dávajú prednosť umelým stromčekom, ktoré vyzerajú výborne a vydržia dlhé roky, ľudia často zostávajú verní živému, ktorý je špecifický.

Článok pokračuje pod videom ↓

Živý stromček má pre ľudí čaro v prvom rade kvôli vôni, ktorá zaplní celý byt alebo dom. V dnešnej dobe už máte skutočne množstvo možností si vybrať nielen podľa výzoru, ale aj podľa druhu. Malí predajcovia, ale aj veľké obchody každoročne ponúkajú zákazníkom celú škálu živých vianočných stromčekov.

Foto: unsplash

Cena pritom záleží väčšinou od veľkosti stromčeka, no svoje urobí aj druh či to, či sa rozhodnete kúpiť stromček v kvetináči, alebo len rezaný. Je to skutočne iba na vás. Pripravili sme si pre vás prehľad cien vo veľkých obchodných domoch, odkiaľ si môžete stromček kúpiť aj vy. Ako to riešite?

Ikea

Ikea predáva vianočné stromčeky už niekoľko rokov. Okrem nábytku tam teda môžete kúpiť aj ten, a to za jednotnú cenu do 20 eur. V ponuke majú aj malé stromčeky v kvetináči či krásne umelé stromčeky, ktorých cena začína približne na sume 50 eur a viac.

Foto: unsplash

OBI

Aj OBI každoročne ponúka pestrý výber vianočných stromčekov za atraktívne ceny. V ponuke majú jedličku aj smrek, a to ako rezané, tak v kvetináči. Cena sa odvíja od výšky vianočného stromčeka. Malý smrek v kvetináči môžete kúpiť aj za 11 eur, kým vysoká rezaná jedľa premium (do 250 centimetrov) vás vyjde aj na 40 eur.

Hornbach

Hornbach ponúka možnosť zakúpiť si rezanú dánsku jedľu. Cena záleží od výšky. Najmenšia, ktorá meria približne 150 centimetrov, vás vyjde na 11 eur, kým jedlička, ktorá meria 230 až 270 centimetrov, vás vyjde aj 50 eur.

Foto: unsplash

Mountfield

Aj Mountfield ponúka rezané jedličky, pričom suma sa odvíja opäť od výšky, no ponúkajú aj možnosť premium. Najnižšia vás vyjde 13 eur, najdrahšia približne 37.

Ako vyzerá vianočný stromček u vás? Preferujete živý alebo umelý? Dajte nám vedieť.

Najnovšie články