Už v stredu sa začína meteorologická jar, na Slovensku zatiaľ prevláda zima. Kedy ku nám príde oteplenie?

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Na Slovensko prišli pred pár dňami opäť zimné teploty a zdá sa, že sa ešte nejakú chvíľu zdržia. Meteorológovia zverejnili, aké počasie nás čaká v najbližších dňoch.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál Imeteo, meteorologická zima sa pomaly končí a práve utorok je oficiálne posledným dňom zimy. Od 1. marca sa začína jar, no teploty naznačujú, že zima sa s nami lúči vo svojej plnej sile. „Teploty klesajú v noci pod nulu na celom území a aj počas dňa sa udržujú na hranici dlhodobého teplotného normálu. V nadchádzajúcich dvoch dňoch sa žiadna výraznejšia zmena neočakáva, no tej sa dočkáme už s príchodom meteorologickej jari, ktorá štartuje v stredu,“ informoval portál.

Prichádza tlaková výš

Po zadnej tlakovej níži sa k nám nasúva tlaková výš a od severu vlhký a chladný vzduch, ktorý prináša teploty na úrovni teplotného normálu. Takto by to malo pokračovať aj naďale. „Nočné teploty budú na celom území klesať pod nulu a v dolinách až do -15 °C a denné teploty budú na našom území stúpať na +1 až +8 °C.“

Prevládať by malo prevažne premenlivé počasie a na severe môžete počítať s výskytom snehových prehánok. V pondelok môže sneh doraziť aj na východ nášho územia. Už v stredu, kedy začína meteorologická jar, začne aj jarné počasie.

Začína meteorologická jar

„Z Nemecka sa až nad naše územie bude rozširovať tlaková výš, ktorá k nám prinesie jasné počasie a súčasne sa začne aj otepľovať. Od stredy nás čakajú denné teploty, ktoré sa budú pohybovať od +4 do +10 °C, no noci budú ešte chladné. Pri vyjasnení totiž dokážu teploty klesať poriadne nízko a do konca týždňa ešte na celom území budú nočné teploty pod bodom mrazu.“

Od stredy bude na celom Slovensku vládnuť nádherné a slnečné počasie, ktoré by malo prevládať celý týždeň.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk

Najnovšie články