Čakala štvorčatá, no nakoniec prežilo len jedno. Takto dnes vyzerá malá 4-ročná bojovníčka

Hyriaková Kristína

Foto: Facebook (Tori Keller)

Mnohé ženy sa zvyknú maximálne vydesiť, keď zistia, že sú tehotné. O to viac, keď sa dozvedia, že majú pod srdcom viac ako len jedno dieťa. Nájdu sa však aj také, čo sa toho už nevedia dočkať.

Mladá mamička z Alabamy bola nadšená, keď zistila, že čaká štvorčatá. Jej radosť sa však čoskoro zmenila na ohromný smútok potom, čo jej doktor po 15-týždňovej kontrole oznámil ničivé správy. Ako informoval portál Unilad, vtedy 19-ročná Tori Keller bola informovaná, že tri z nenarodených detí zdieľali placentu, ktorá nebola dostatočne silná na to, aby ich všetky udržala pri živote. Jedno z detí už nemalo srdcový rytmus.

Zdieľaná placenta

Tori a jej partner Tyler Hallman boli informovaní, že bude musieť naďalej nosiť vo svojom bruchu všetky štyri dievčatká, hoci jedno už zomrelo. Štvrté bolo v placente samo. „Musela som pokračovať. Vedela som, že sa nemôžem vzdať svojich ďalších detí. nevedela som, ako sa mám cítiť, keď ju nosím, hoci jej srdiečko už nebije, ale nemala som na výber,“ povedala Tori. Len dva dni po dovŕšení 18-týždňa prestala Tori cítiť akékoľvek pohyby a mala veľké bolesti. Keď kontaktovali lekára, povedal im, aby sa nebáli, že Tori sa len rozširuje maternica.

Tri detičky jej umreli v brušku

Avšak, pri kontrole v 19-týždni dostali Tori a Tyler ešte smutnejšie správy, obe dievčatá zo zdieľanej placenty už stratili srdcový rytmus a v lone zostalo len jedno živé dieťa. Stále im bolo povedané, aby vydržala, že lekári aj ona budú schopní deti priviesť na svet. Po týchto znepokojujúcich správach bola Tori odhodlaná zachrániť svoje živé dieťa, podrobne ju monitorovali, taktiež sledovali krčok maternice, ale aj vzorky krvi a iných tekutín. V 23-týždni musela podstúpiť núdzový cisársky rez.


Spravili jej akútny cisársky rez

„Spočiatku som len cítila menšie bolesti chrbta, no zrazu sa to zintenzívnilo a bolesť prichádzala a odchádzala. Bola som vydesená a najmä vtedy, keď mi sestra potvrdila, že mám kontrakcie. Keď mi praskla voda, vedela som, že nie je cesty späť. Bála som sa, že som stratila aj posledné dieťa.“ Dcérka Athena sa narodila 2. januára 2017 a mala len 12 centimetrov. Očká mala zatvorené a uši sa ešte poriadne nevyvinuli. Pôrod sprevádzal veľký smútok, keďže musela porodiť ďalšie tri dcéry, ktoré už zomreli.

Ťažké zotavovanie

Proces zotavenia sa však bol pre Tori veľmi ťažký. Okrem toho, že ju počas cisárskeho rezu neoperovali klasicky, to bol stav malej Atheny, ktorý ju trápil. Bola ešte veľmi maličká a rodičia museli čakať dva a pol týždňa, kým si ju mohli podržať. Prvých 127 dní svojho života strávila v nemocnici, prv než ju pustili domov. „Prvýkrát vidieť Athenu bolo neskutočné. Samozrejme, nikdy som ju nechcela vidieť takto, ale je úžasné vidieť vaše malé dieťa. Bola som vystrašená, smutná, že musí byť pripojená k rúrkam a hadičkám, ale bola som tu pre ňu a plná lásky.“

Je už veľká sestra

Keď ju prvý raz držali, bol to ten najlepší pocit, aký zažili. Napriek vývojovým oneskoreniam je teraz aktívne batoľa, prekvitá a ešte je aj veľká sestra malého Zachariah. „Teraz je úžasná. Chodí, rozpráva, behá, skáče a proste všetko, čo bežne robí batoľa, dokonca má aj záchvaty hnevu. Je trochu pozadu, čo sa týka reči, ale pracujeme na tom. Stále hovorí, ale len ťažko jej je porozumieť.“  O ich troch sestrách hovoria, že sú to anjelikovia, ktorí na nich dohliadajú z neba.

Najnovšie články