Prvé predpovede počasia na Štedrý deň hovoria jednoznačne. Budeme mať v roku 2022 biele Vianoce?

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Aj keď je ešte stále skoro predpovedať, aké počasie bude počas tohtoročných Vianoc, meteorológovia zverejňujú prvé predikcie už teraz.

Článok pokračuje pod videom ↓

Podľa portálu Imeteo už vedia približne povedať, ako sa bude počasie vyvíjať. Zdá sa, že do Vianoc nás ešte čaká poriadny chaos. Z teplého vzduchu budeme prechádzať do chladného a naopak. Teraz sa k nám od západu dostane teplý vzduch, ktorý spôsobí, že na západe sa vyskytujú mrznúce zrážky a teplý vzduch príde počas štvrtka na celé naše územie.

Predpovede sú stále nejasné

V piatok by teda malo na viacerých miestach pršať. Očakáva sa teda, že sa roztopí viac ako 10 centimetrov snehu. Na horách by však malo snežiť, inak budú teploty na celom území nad nulou. Milovníci zimy sa však potešia, že teplé počasie sa dlho neudrží a ochladzovanie sa vráti už v sobotu. Víkend by mal priniesť celodenné mrazy na celé naše územie. V sobotu tak môže padať sneh takmer na celom území.

Foto: unsplash

Budeme mať biele Vianoce?

Poriadne mrznúť by malo do utorka, kedy sa očakáva oteplenie. Podľa predbežných predpovedí príde prudké oteplenie, avšak ešte stále je skoro predpovedať, ako sa bude počasie odvtedy vyvíjať. Momentálne sa však vpád chladnej vzduchovej hmoty neočakáva a pravdepodobne budeme vystavení západnému až severozápadnému prúdeniu, ktoré býva vlhké, dôležité sú však teploty. Momentálne sa nepredpokladá, že nás čakajú na Vianoce celodenné mrazy.

V Bratislave, v Žiline a v Košiciach by sa mala denná teplota pohybovať od 0 do +5 °C. Veľmi pravdepodobné je, že zažijeme odmäk. Predpovedať počasie na Vianoce je však ešte stále veľmi skoro.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk