Jedna rodila doma a druhá berie rodičovstvo ako poslanie! Toto je rozdiel vo výchove detí u vojvodkyne Kate a kráľovnej Alžbety

Monizz

Nuž, čo sa týka výchovy detí, vojvodkyňa z Cambridge má rozhodne svoj vlastný spôsob, ako na to. Zatiaľ čo kráľovná sa pri výchove držala striktných pravidiel a takisto sa držala pravidiel aj pri rôznych iných palácových záležitostiach, Kate patrí k tým členom rodiny, ktorí si korunou nenechajú klopkať po hlave.

Kráľovná rodila doma

Kráľovná Alžbeta II. sa rozhodla porodiť svoje štyri deti doma v Buckinghamskom paláci alebo v rezidencii Clarence House. V oboch priestoroch boli zriadené provizórne pôrodné sály a lekári si priniesli potrebné nástroje na to, aby mohli pôrody prebehnúť bez problémov. Kým kráľovná rodila, princ Philip sa nervozity zbavoval hraním squashu. Za manželkou prišiel až keď bolo po všetkom.

https://www.instagram.com/p/BeY3d3xFWs9/?tagged=princegeorge

Kate zvolila nemocnicu

S príchodom rebelantskej princeznej Diany sa aj pôrody v kráľovskom paláci premiestnili do nemocnice. Pôrod v nemocnici nebol prvým zo zvykov, ktoré si vyžadovali modernejšie zmýšľanie. V jej šľapajách pokračovala aj Kate, ktorá zatiaľ všetky deti porodila v nemocnici sv. Márie. Prítomný bol pri pôrodoch aj princ William, ktorý si dokonca prial prestrihnúť pupočnú šnúru oboch svojich detí.

Kráľovná čakala na deti roky

Kráľovná Alžbeta sa stala matkou po prvýkrát vo svojich 23 rokoch, kedy porodila princa Charlesa, dva roky po ňom nasledovala princezná Anna. Potom sa však ako správny monarcha držala trónu a sústredila sa na prácu. Až v roku 1960, teda celých desať rokov po narodení druhorodeného potomka, otehotnela a porodila princa Andrewa. Štyri roky po ňom sa narodil princ Edward.

Kate neotáľala

Vojvodkyňa Catherine síce porodila prvého syna vo veku 32 rokov a o dva roky neskôr porodila dcéru, no treba povedať, že dlho študovala a po svadbe sa mladému páru chvíľku „nedarilo“. V súčasnosti očakáva tretie dieťa, a tak aspoň zatiaľ súrodenci nebudú pociťovať generačné rozdiely.

Kráľovná veľa pracovala

Kráľovná Alžbeta nebola ktovieakou matkou už len z toho titulu, že deťom venovala málo času, čo ospravedlňovala pracovnými povinnosťami. Tento fakt jej vyčítal aj princ Philip, ktorý naopak deťom obetoval oveľa viac času, a tak sa aj o ich výchovu staral prevažne on a pestúnky. Priam hrozivo znie, že kráľovná syna Charlesa opustila už po piatich mesiacoch od narodenia. Zopakovala to aj pri druhorodenej Anne a až pri posledných dvoch synoch ostala na materskej dovolenke dlhšie.

Kate s deťmi trávi mnoho času

Naopak, vojvodkyňa Catherine sa opäť protokolu postavila hlavou a uzurpovala si právo ostať s deťmi na materskej dovolenke oveľa dlhšie. Nielenže sa o deti stará a trávi s nimi veľa času, ale ich berie aj na pracovné cesty, ak sa nedá inak. Výchovu kráľovských potomkov má teda svojhlavá Kate očividne v rukách a patrí jej za to obdiv. Doposiaľ sa kráľovnej takto nepostavila žiadna z neviest.

Kráľovná cestovala sólo

V duchu zachovania protokolu cestovala Alžbeta II. sama a bez detí. Viac času trávila so psami, ktorých neraz brávala aj na dlhé cesty a rovnako tak s nimi trávila voľný čas aj po tom, čo jej skončili denné pracovné povinnosti. Okrem  svojho času častých návštev  manžela na Malte, ona a princ Phillip odišli na šesťmesačnú prehliadku do Kanady, keď bol princ Charles len batoliatko. Nuž, kým sa vrátili, z batoliatka bol už chlapček.

Kate s deťmi cestuje

William a Kate cestujú na zahraničné návštevy spolu s deťmi vždy, keď uznajú, že podmienky sú pre ne dostatočne bezpečné. Aj preto si získali srdcia mnohých ľudí a nielen v Británii, ale po celom svete. Šibalské oči princa Georga či rozkošné úsmevy princeznej Charlotte obmäkčia srdcia aj tých najtvrdších oponentov. Nehovoriac o tom, že pre týchto rodičov je prvoradé, aby deti boli s nimi a nie s pestúnkami.

View this post on Instagram

Cutest family ever

A post shared by Kate Middleton (@kate_middleton_duchess) on

Kráľovná ich obliekala len formálne

„Pro forma“. Kráľovná Alžbeta vždy dbala na to, aby jej deti boli oblečené podľa formy, protokolu a iných oficiálnych záležitostí. Pochopiteľne, veď bola kráľovná. No aspoň občas im snáď mohla dovoliť pohodlnejšie oblečenie. Na verejné vystúpenia tak už odmalička všetci kráľovnini potomkovia nosili slušivé lesklé topánky, kabáty, uniformy a šaty.

Kate ich oblieka ležérne

Aj Kate sa v prípade odievania svojich detí musí riadiť protokolom, no aspoň z časti sa ho snaží obísť. Nenúti deti nosiť nonstop oblek a šaty, ale snaží sa im vyhovieť v tom, čo sa im páči a v čom sa cítia pohodlne. No a snáď najslávnejším sa stal outfit princa Georga pri stretnutí s Barackom Obamom. Zoznámili sa v pyžame a v bielom župane, ktorý sa stal okamžite hitom internetu. Barack prišiel pozdraviť princa, ktorého práve ukladali na odpočinok. Takáto rebélia tu ešte nebola!

Kráľovná vníma rodičovstvo ako prácu

Kráľovná Alžbeta II. čelí dlhodobej kritike za svoje výroky, v ktorých sa nechala počuť, že koruna je najdôležitejším poslaním. Na slávnostnom udeľovaní ocenení v roku 2012 sa jej herečka Kate Winslet zverila, že miluje byť mamou oveľa viac ako byť herečkou. Kráľovná jej na to odpovedala: „Áno, je to jediná práca, na ktorej záleží.“

Pre Kate je to poslanie

Kate vníma materstvo ako niečo obohacujúce a nádherné a je to pre ňu obrovskou výzvou. Neexistuje nič, čo by určovalo pravidlá a podľa nej je dobrý rodič vtedy, ak urobí pre dieťa to najlepšie, čo zo seba dokáže dostať.

View this post on Instagram

Prince William, Duke of Cambridge, doting father

A post shared by Kate Middleton (@hrhtheduchessofcambridge) on

Kráľovná deťom dala súkromných učiteľov

Podobne ako iné kráľovské deti najmä v minulosti, aj deti kráľovnej mali guvernantky a pestúnky a škôlku nenavštevovali. Až princ Charles sa stal prvým, kto chodil do školy a nemal na vzdelanie určených súkromných učiteľov. V roku 1957 ho kráľovná zapísala do školy Hill House.

Kate ich poslala do škôlky

Naopak Kate svoje deti poslala do škôlky, pretože chcela, aby mali kontakt aj s inými deťmi a nie len s kráľovským palácom a guvernantkami. Aj princezná Diana urobila tento rázny krok, čo sa kráľovnej neveľmi pozdávalo. Nielenže poslala deti do jaslí už ako batoľatá, aby si zvykali aj na iné deti, ale dokonca tam s nimi chodila, trávila čas a fotila ich!

Kráľovná, milovníčka zvierat

Kráľovná Alžbeta je známa svojou láskou k zvieratám. Svoju najväčšiu záľubu dnes nachádza vo svojich psoch, no kedysi sa o jej pozornosť psíky museli deliť aj s koňmi. Kráľovná bola vášnivá jazdkyňa a jazda na koni bola pre ňu najlepšou psychohygienou. Azda aj preto sa jej venovala viac než výchove detí. Kráľovná na jazdenie zapísala aj svoje deti a bola veľkou propagátorkou póla.

Kate ich učí tenis

Kate, naopak, pristúpila k aktívnejšiemu pohybu a svoje deti učí hrať tenis. Princa Georgea povzbudzuje aj v záľube v zbieraní dinosaurov a autíčok a princeznú Charlotte zasa dala na tanečnú. Je vraj prirodzene talentovaná.

Pozri aj: Kontrola bradaviek a tiché močenie. 20 absurdných vecí, ktoré potajomky robí každá žena, no takmer žiadna o tom nikdy nehovorí

zdroj: babskeveci.sk (M), redbookmag.com

0
Komentovať