Rosenie okien začína byť opäť realitou. Vďaka tomuto triku sa ho zbavíte raz a navždy

Kristína Hagarová

Foto: pikist

Keďže teploty v posledných dňoch klesajú a podľa predpovedí sa zdá, že budú ešte nižšie. S tým však taktiež súvisí aj rosenie okien.

Podľa portálu Tyla je dôležité dávať na rosenie okien pozor. Ak mu nebudete predchádzať, môžete si koledovať o problémy s plesňou. Jasné, že v prvom rade musíte skontrolovať či sú okná vo vašom domove skutočne v poriadku, či sú dobre zaizolované a teplo neuniká von. Tak môžete predchádzať tomu, že sa kondenzácia stane problémom.

Mnohí ľudia bojujú s plesňami

Ešte predtým, než sa rozhodnete kompletne vymeniť vaše okná, možno vám bude stačiť hneď niekoľko trikov, ktoré sa objavili na sociálnej sieti. Kondenzácia má tendenciu sa vytvárať, keď je vnútri teplo a vlhko a von je zima, pričom máte zároveň pustené kúrenie.

Stačí obyčajný trik

Odpoveď je úplne jednoduchá, aby ste kondenzácii predchádzali, postačí vám soľ. Stačí, keď si dáte k oknu misku so soľou, ktorá bude vlhkosť priťahovať. „Soľ si dajte do misky, ktorú dáte na parapetu. A už len sledujte, ako pritiahne vlhkosť,“ napísala na sociálnych sieťach.

Množstvo ďalších ľudí malo podobné odporúčania, hoci niektorí odporúčali aj odvlhčovač, čo je však trochu drahšie riešenie. Niektorí taktiež radia dať do veľkej misky alebo plastovej vaničky podstielku pre mačky a okrem soli aj cukor.