Balón namočila do horúceho vosku a vytvorila niečo, čo budete chcieť mať doma aj vy

Lucia Mužlová

wikihow

Čoskoro je tu zima taká, ako má byť a spolu s ňou aj príjemné večery pri dobrom filme (Mrázik alebo Sám doma). K tomu určite patrí aj teplo a svetlo ohňa, v domácnosti ho samozrejme zastupuje sviečka. Ak vás už vaše staré svietniky doma nudia ale nechce sa vám investovať do nového, skúste sa riadiť týmto návodom, podľa ktorého vytvoríte jedinečný svietnik, ktorý vám spríjemní každý chladný večer u vás doma.

Článok pokračuje pod videom ↓

Prvý krok, ktorý budete musieť spraviť, je pripraviť si pracovný priestor tak, aby ste nič nezašpinili či nepoškodili. To je ale samozrejmosť. Na stôl upevnite papier na pečenie alebo hrubší igelit, na ktorom svietniky vyschnú.

WikiHow
WikiHow

Nájdite doma staré sviečky, odstráňte knôty a vložte ich do starej nádoby. Tú vložte do mikrovlnnej rúry alebo na šporák.

WikiHow
WikiHow

Je dôležité, aby ste vosk miešali a zahrievali na strednej teplote až kým sa celý neroztopí. Ak ho budete rozpúšťať v mikrovlnke, po každých 30 sekundách nádobu vyberte a vosk premiešajte.

Nafúknite balón do takej veľkosti, aké veľké chcete mať svietniky a napustite doň vodu, aby pri kontakte s horúcim voskom nepraskol. Veľkosť by však mala byť taká, aby vám horiaca sviečka voskový svietnik neroztopila.

WikiHow
WikiHow

Použite ochranné rukavice, keď budete balón namáčať do vosku.

WikiHow
WikiHow

Balón niekoľkokrát vyberte a vložte naspäť do vosku, aby ste vytvorili hrubšiu vrstvu.

WikiHow
WikiHow

Takto obalené balóny poukladajte na papier na pečenie a nechajte vyschnúť. Je dobré, ak na spodok svietnika prilepíte kúsok papiera, aby vám neskôr vosk nezašpinil nábytok. Keď si budete istí,  že vosk je už úplne zaschnutý, balóny jednoducho prasknite.

WikiHow
WikiHow

A takto to vyzerá, keď balón odstránite.

svietnik7

A takto to vyzerá, keď v takto vyrobenom svietniku zapálite sviečku. Pekné a elegantné riešenie, nemyslíte?

svietnik8

zdroj: babskeveci.sk, wikihow.com

Najnovšie články